Skóra po czterdziestym roku życia – jak o nią zadbać?
Skóra gładka i jędrna do późnego wieku to marzenie wielu kobiet. Mało która pani nie myśli o tym aspekcie wyglądu, niezależnie czy jest w okresie dojrzewania, czy w wieku dojrzałym. Skóra ma to do siebie, że jest pierwszym organem ludzkiego ciała, na którego wygląd wpływa tak wyraźnie czas.
Na opóźnienie efektów starzenia wpływ ma z pewno lwią odpowiednia dieta oraz regularna pielęgnacja. W wieku dojrzałym warto postawić również na zabiegi kosmetyczne podtrzymujące dobry stan skóry. Jednym z nich jest laserowe fotoodmładzanie twarzy, a na czym to polega, podpowiadamy poniżej.
Skóra twarzy po 40 roku życia – jak o nią zadbać?
Około 40 roku życia u kobiet zaczynają się pojawiać pierwsze symptomy nadchodzącej menopauzy. Zaczyna zanikać estrogen i progesteron, hormony mające duży wpływ na jakość cery i jędrność skóry. Pojawiają się przebarwienia, a zawarty w skórze kolagen zanika, przez co staje się ona coraz mniej elastyczna.
Aby spowolnić ten proces warto skonsultować się z kosmetologiem, dobrać odpowiednie do rodzaju cery preparaty pielęgnacyjne i skorzystać z oferowanych zabiegów kosmetycznych. Pamiętać przy tym warto, że w tym wieku na twarzy coraz bardziej widoczne są objawy zmęczenia. Zabieg fotoodmładzania metodą laserową daje szybki efekt regeneracyjny i powoduje, że cera staje się na powrót świeża.
Foto odmładzanie T3, czyli jakie cuda czyni laser ze zmęczoną cerę?
Kluczowe znacznie, przy użyciu lasera do poprawy stanu skóry, ma skoncentrowany promień świetlny wnikający w głęboką jej warstwę. Światło i podwyższona temperatura w tkance sprawia, że regenerowane są włókna kolagenowe. To sprawia, że skóra nabiera jędrności i staje się bardziej elastyczna, a jednocześnie znikają pierwsze zmarszczki i nierówności.
Inną właściwością działania lasera jest poprawa ukrwienia skóry. Podgrzewane są naczynka krwionośne, co ma wpływ na ich uszczelnianie oraz zapobiega ich pękaniu. Metodą laserową usuwane są pajączki, a w rezultacie twarz nabiera zdrowego i naturalnego kolorytu.
Jak jeszcze można wpłynąć na utrzymanie skóry w dobrym stanie?
O skórę twarzy należy dbać codziennie, a co jakiś czas wykonywać drobne zabiegi kosmetyczne. Warto wprowadzić do diety produkty, które uzupełnią witaminy i mikroelementy. Dodatkowym czynnikiem, mającym tu olbrzymie znaczenie jest regularny tryb życia, aktywność fizyczna oraz efektywny odpoczynek.
Warto pamiętać, że stres przyspiesza proces starzenia, który jest i tak nieuchronny. Dlatego nie ma sensu zamartwiać się pierwszymi oznakami wieku dojrzałego, natomiast warto postawić na zdrowy wygląd i dobre samopoczucie.
Może spodobać Ci się również:
Firanki już dawno temu przestały pełnić rolę użytkową, dziś większość z nas traktuje je jako dekorację pomieszczenia. Wiele osób rezygnuje z nich całkiem na rzecz nowocześniejszych rolet albo żaluzji. Nie…
Czytaj więcej