Agregat tynkarski – jak zrobić profesjonalne tynki maszynowe?

photo 1504917595217 d4dc5ebe6122ixlibrb 1.2.1q80fmjpgcropentropycstinysrgbw1080fitmaxixideyJhcHBfaWQiOjE0MDU1N30

Z pomocą agregatu tynkarskiego da się przygotować profesjonalne tynki, które wytrzymają wiele lat. Takie zaprawy są bardziej jednolite, a przygotowane powłoki znacznie rzadziej ulegają odspojeniu. Maszyna ma jeszcze jedną zaletę – znacznie przyspiesza koszty pracy i skraca czas przeprowadzanych remontów. W jaki sposób można wykonać tynki maszynowe?

Najpierw musimy opracować ścianę

To podstawowy krok, podczas którego usuwamy z powierzchni wszelkie zabrudzenia. Mowa tu nie tylko o śladach pozostałych po poprzedniej zaprawie tynkowej, lecz także o wszelkich słabszych strukturach starej powłoki, które należy odkuć i zabezpieczyć szpachlą. Ponadto musimy też sprawdzić, czy powierzchnia jest równa – jeśli nie, warto uzupełnić wgłębienia i defekty zaprawą murarską i odczekać do jej wyschnięcia.

Przed zastosowaniem agregatu do tynków gipsowych, musimy też zagruntować powierzchnię. Do tego celu możemy wykorzystać różne preparaty, które najlepiej dopasować, kierując się typem nowo przygotowanej warstwy tynkowej. Ten krok ma zwiększyć przyczepność nowej warstwy do podłoża i zapewnić odpowiednią porowatość.

Obsługa agregatu jest stosunkowo prosta

To urządzenie, które nie wymaga większego doświadczenia, choć przed rozpoczęciem prac warto przejść odpowiednie szkolenie. Na samym początku powinniśmy podłączyć agregat do gipsu ze źródłem wody oraz prądu. Ważne jest zachowanie odpowiedniego ciśnienia cieczy, ponieważ zbyt duże wskazania barometru mogą wywołać uszkodzenie pompy.

Następnie wystarczy wsypać gotową mieszankę do kosza zasypowego i uruchomić urządzenie. Agregat samoczynnie pobierze odpowiednią ilość wody i dokładnie rozrobi zaprawę. Gdy masa tynkarska będzie gotowa, możemy przechodzić do natrysku. W tym celu chwytamy pistolet i płynnym ruchem prowadzimy go wzdłuż tynkowanej powierzchni.

O tym warto pamiętać podczas remontu

Agregat do gipsowania może znacznie ułatwić nam pracę, choć przy nieumiejętnym prowadzeniu pistoletu również możemy przygotować powlokę o niejednolitej strukturze. Dlatego warto pamiętać, że końcówka pistoletu powinna być oddalona od ściany o maksymalnie 20 cm. Dzięki temu będziemy mogli kontrolować grubość natryskiwanej warstwy.

W niektórych przypadkach trzeba będzie również przygotować obrzutkę. To pierwsza powłoka tynku o nieco bardziej wodnistej strukturze, która ma wzmocnić podłoże przed nakładaniem właściwej masy. Da się ją nałożyć za pomocą agregatu do gipsowania.

Może spodobać Ci się również:

photo 1516528111491 455024a1b871cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwzN3x8dHJla2tpbmclMjBhZGlkYXMlMjBuaWtlfGVufDF8MHx8fDE3MTcyNzY0MzB8MAixlibrb 4.0.3q80w1080

Aktywność fizyczna – jak prawidłowo przygotować się do uprawiania sportu? Jaką rolę odgrywa tutaj obuwie?

1 sierpnia 2024

Aktywność fizyczna pozwala nam lepiej zadbać o swoje zdrowie. Z tego też powodu coraz częściej, decydujemy się na uprawianie sportów, aby czuć się lepiej i poprawić wygląd swojej sylwetki. Warto…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady