Bóle szyi – jak leczyć takie dolegliwości?

photo 1605553703718 e24d6004a0dccropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw1fHxuZWNrfGVufDF8MHx8fDE2NDk2NzEzMDEixlibrb 1.2.1q80w1080

Gdy nasze ciało jest zdrowe, możemy zrobić niemal wszystko. Jednak wraz z upływającym czasem coraz bardziej narażeni jesteśmy na różne dolegliwości. Jedną z najbardziej dokuczliwych jest ból karku, który może mieć różną przyczynę. W dzisiejszym artykule sprawdzimy jak leczy się ten problem i czy możliwe jest, by dolegliwości całkowicie ustąpiły…

Ból karku może być efektem przewiania

Bardzo często nie dopasowując ubrania do warunków pogodowych dochodzi do tzw. zawiania, czyli rozwoju stanu zapalnego spowodowanego nagłą zmianą temperatury ciała. W takich okolicznościach możemy odczuwać silny ból w jednym lub kilku punktach szyi, często również potrzebne jest leczenie bólu pleców w górnym odcinku. Niekiedy odczuwamy również charakterystyczne kłucie w uszach.

Jak leczyć takie objawy? Jeśli nie są one zbyt silne, zwykle wystarczy przeczekać, aż same ustąpią. Ten problem powinien zniknąć bez dodatkowych środków farmakologicznych, warto jednak zabezpieczyć bolące miejsca przed chłodem i trzymać je do tego czasu w cieple.

Bolący kark wynikiem… niezdrowych nawyków!

Wielogodzinne siedzenie przed komputerem w niewłaściwej pozycji czy sen przy niedopasowanej poduszce również przyczynia się do rozwoju dolegliwości. Przy dłuższym bagatelizowaniu problemu może być konieczne leczenie kręgosłupa, ponieważ zmiany postawy mogą się utrwalić. W takim przypadku możemy odczuwać silny ból szczególnie podczas ruchu karku, który będzie promieniował również do pleców i głowy.

Obserwując jednorazowe objawy nie warto popadać w panikę. Często wystarczy zmiana dotychczasowych nawyków, by zobaczyć poprawienie stanu zdrowia. Jeśli problem leży w niewłaściwej pozycji podczas snu, warto zastanowić się nad odpowiednim materacem i wygodną poduszką. Dobrze jest również korygować postawę ciała podczas pracy, co powinno przynieść ulgę.

Dolegliwości mogą brać się z chorego kręgosłupa…

To problem, który często pojawia się u osób starszych. Leczenie bólu kręgosłupa w odcinku szyjnym nie jest prostym zadaniem i wymaga profesjonalnego wsparcia. Dlatego jeśli zaobserwujesz charakterystyczne dolegliwości utrzymujące się przez długi czas, odwiedź klinikę ortopedyczną.

Obecnie stosuje się różne metody leczenia: od środków farmakologicznych poprzez zabiegi rehabilitacyjne, kończąc na zaawansowanych technikach leczenia komórkami macierzystymi. Wszystkie te zabiegi mogą pomóc w leczeniu bólu kręgosłupa i przywróceniu mu pierwotnej sprawności.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 3

Monitoring pojazdów GPS – jak działa takie urządzenie?

1 maja 2021

Monitoring pojazdów do niedawna był stosowany przeważnie w samochodach firmowych, obecnie coraz częściej decydują się na takie rozwiązanie także właściciele prywatnych aut. Co ciekawe, w tym wypadku chodzi o zwiększenie…

Czytaj więcej