Co zabrać do pracy w Niemczech? Sprawdź, na co musisz być przygotowany!

Co zabrać do pracy w Niemczech? Sprawdź, na co musisz być przygotowany!

Podjęcie się pracy w Niemczech będzie wymagało od potencjalnego kandydata nieco więcej umiejętności organizacyjnych, niż w przypadku pracowników pozostających na terenie kraju. Z racji tego, że część potrzebnych rzeczy trzeba ze sobą zabrać od razu, jeszcze przed wyjazdem warto przygotować sobie listę wszystkich niezbędnych przedmiotów.

Wszystkie niezbędne dokumenty

Bez odpowiednich dokumentów nie można podjąć się pracy — bez względu na to, czy szukasz zatrudnienia w Polsce czy za granicą. W Niemczech ten brak będzie doskwierał znacznie bardziej, ponieważ zorganizowanie ich zajmie znacznie więcej czasu.

Dowód osobisty, to najbardziej oczywisty dokument, który należy ze sobą zabrać, ponieważ będzie potrzebny podczas podpisywania umowy o pracę, w trakcie załatwiania wszystkich spraw urzędowych, w bankach i placówkach zdrowotnych oraz wszystkich kwestiach prawnych. Dla kierowców nie mniej ważne będzie prawo jazdy, nawet jeśli wyjeżdżasz do pracy i nie zabierasz swojego samochodu, mogą przydarzyć się okoliczności, w których będziesz potrzebny jako kierowca.

Do wielu dodatków, jakie wypłaca niemieckie państwo, konieczne jest okazanie stosownych dokumentów. Skorzystają na tym przede wszystkim pracownicy posiadający dzieci i małżeństwa. Warto w takim przypadku już zawczasu przygotować akt urodzenia pociechy i akt zawarcia związku małżeńskiego.

Przedmioty codziennego użytku

Chociaż to dla wielu bardzo oczywista kwestia, to ilość rzeczy, jakie warto ze sobą zabrać, może przytłoczyć każdego, nawet najbardziej zorganizowanego człowieka. Przygotowanie listy wszystkich potrzebnych przedmiotów, pozwoli wykluczyć ryzyko zapomnienia o tych najpotrzebniejszych.

Wiadome jest, że każdą potrzebną rzecz można zakupić, będąc już na miejscu. Czasem jednak nie warto wydawać pieniędzy, zanim otrzyma się pierwszą wypłatę, a przecież szczoteczka do zębów, ręcznik czy kosmetyki każdy z nas ma w domu i może zabrać ze sobą.

Elektronika

Dzisiaj nikt nie wyobraża sobie funkcjonowania bez telefonu, laptopa czy tabletu. Wyjeżdżając za granicę, bardzo często umożliwiają kontakt z bliskimi. Dostęp do sieci równie przydatny, dzięki temu możemy sprawdzić i zweryfikować wiele istotnych informacji, a także odpowiedzi na nurtujące pytania. Poza samymi urządzeniami koniecznie zabierzcie ze sobą ładowarkę!

Przy rozmowach i SMS’ach warto zwrócić uwagę na koszta, jakie będą generowały. Przed wyjazdem można skorzystać z usług swojego operatora, który z całą pewnością będzie oferował pakiet w roamingu. Dla wielu jednak znacznie wygodniejszą i korzystniejszą alternatywą jest zakup karty z niemieckiej sieci.

Może spodobać Ci się również:

Jaki program do zdalnej pracy? Jak poprawić wydajność pracy prawnika?

1 stycznia 2022

Praca prawnika wiąże się z dużym zaangażowaniem oraz poświęceniem w wykonywaną pracę. Wbrew pozorom prawnik poza udzielaniem porad zajmuje się również prowadzeniem często trudnych i skomplikowanych spraw. Warto, więc wiedzieć,…

Czytaj więcej