Co zawiera szare mydło? Dlaczego szare mydło jest lepsze od innych?

unnamed file 1

Szare mydło to kosmetyk o wielu właściwościach, które mają pozytywne działanie na skórę. W dzisiejszych czasach na rynku dostępnych jest dużo kosmetyków tego typu, ale nie wszystkie z nich są tak dobre, jak szare mydło. Jeżeli więc chcemy kupić prawdziwe szare mydło, warto wiedzieć, jaki jest jego skład.

Skład szarego mydła

Każdy kosmetyk ma określony skład, jednak na rynku przybywa produktów zawierających sztuczne barwniki i inne niekorzystne dla skóry substancje, które w rzeczywistości nie powinny się tam znajdywać. Szare mydło biały jeleń określane jest, jako mydło potasowe i składa się głównie z soli potasowych.

Poza tym w skład szarego mydła wchodzi także gliceryna, chlorek sodu i kwas cytrynowy. Produkt ten nie zawiera żadnych substancji, które powodowałyby uczulenie lub podrażnienia, a więc jest idealny do skóry wrażliwej i z różnymi schorzeniami.

Co więcej, nie znajdziemy tu także substancji zapachowych. Warto jednak wiedzieć, że zapach kosmetyków nie jest tak ważny, jak samo ich działanie. Niekiedy to właśnie substancje odpowiedzialne za zapach są powodem podrażnień.

Skład, który regeneruje skórę

Wiele zwłaszcza młodych osób nie wie, jakie korzyści niesie za sobą stosowanie szarego mydła. Drogie kosmetyki, które widzimy w sklepach nie zawsze, są tak skuteczne, jak te znane z dawnych czasów. Prawdziwe szare mydło jest w stanie nawet zregenerować skórę, a tym samym zmniejszyć opuchliznę.

Jest ono polecane kobietom po porodzie, ponieważ ma działanie przeciwzapalne. Pielęgnacja miejsc intymnych w czasie połogu z użyciem szarego mydła przyspiesza gojenie się ran i regenerację podrażnionej skóry.

Dlaczego szare mydło jest najlepsze?

Szare mydło nie jest zwykłym kosmetykiem służącym wyłącznie do mycia rąk. Ma ono również działanie hipoalergiczne, a więc jego zastosowanie jest dosyć szerokie. W dawnych czasach było ono też wykorzystywane do celów gospodarczych, a w tym także do prania.

Brak szkodliwych substancji powoduje, że mydło szare może być stosowane przez dzieci. Aby sposób użycia był jeszcze prostszy, w sprzedaży dostępne jest mydło w płynie. Wygodne i szybkie użycie jeszcze bardziej zachęca do zakupu tego właśnie kosmetyku.

Stosowanie szarego mydła pozwala na pozbycie się niektórych problemów skórnych, co sprawia, że nie musimy szukać innych rozwiązań. Jednak w przypadku poważniejszych chorób skóry nie należy rezygnować z leczenia, a szare mydło powinno być stosowane jako dodatek.

Może spodobać Ci się również:

Ile kosztuje dentysta i jak znaleźć dobrego?

1 stycznia 2022

Regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym to podstawa. Dzięki temu można uniknąć bolesnego i drogiego leczenia w późniejszym czasie. W niektórych przypadkach jest to szansa na wczesne wykrycie zmian nowotworowych i…

Czytaj więcej