Czym jest cyrkon stosowany w koronach cyrkonowych? Co powinieneś wiedzieć o koronach cyrkonowych?
Korony cyrkonowe zachwycają na każdym kroku. Jest to uzupełnienie protetyczne, które gwarantuje piękny uśmiech i przede wszystkim naturalny wygląd uzębienia. W stomatologii jest to jedna z najczęściej polecanych metod. Przyjrzyj się bliżej koronom cyrkonowym i tworzywu, jakim jest cyrkon.
Cyrkon stosowany w koronach cyrkonowych – czym jest?
Cyrkon jest ciałem stałym o krystalicznej białej barwie. Tworzywo to jest trwałe i odporne na działanie różnych czynników, w tym też cechuje się małą przewodnością ciepła.
Jest to tworzywo stosowane do produkcji koron cyrkonowych, ponieważ stają się one trwałe i mogą służyć pacjentom przez bardzo długi czas. Chcąc poprawić wygląd zębów, warto na pierwszym miejscu postawić na jakość.
Poza tym wykonane korony wyglądają naturalnie, a więc nie sposób ich odróżnić od stałego uzębienia. Ta forma uzupełnienia protetycznego jest bardzo powszechna i często stosowana w gabinetach stomatologicznych.
Czy każdy może sobie pozwolić na korony cyrkonowe?
Korony cyrkonowe polecane są dużej liczbie pacjentów. Ile kosztuje korona wykonana z cyrkonu? Na cenę korony cyrkonowej wpływa wiele czynników, takich jak lokalizacja, konkretny gabinet, doświadczenie specjalistów, ale też to, na jak dużo zębów będziemy zakładać korony cyrkonowe.
Koszty korony cyrkonowej zaczynają się od około 2 tys. zł. Pacjenci zastanawiający się nad taką formą uzupełnienia protetycznego powinni kierować się tym, jaki będzie efekt końcowy. Oczywiście cena również jest ważna, ale im lepsze uzupełnienie zostanie wybrane, tym będzie ono trwalsze, a efekt końcowy będzie jeszcze lepszy.
Jak wygląda zabieg założenia korony cyrkonowej?
Pierwszą czynnością, jaką wykona stomatolog jest dokładna ocena, czy u pacjenta można zastosować tę metodę leczenia. Następnie stomatolog szlifuje zęby, dzięki czemu możliwe będzie założenie korony.
Kolejny krok to wykonanie wycisku, co pozwoli na przygotowanie indywidualnie dopasowanej korony. Ostatni krok to scementowanie, co kończy zabieg. Zabieg założenia korony jest bezbolesny, a więc nie należy się obawiać, żadnych dolegliwości bólowych.
Dzieje się tak, ponieważ stomatolog podaje znieczulenie miejscowe, aby cała procedura przebiegła komfortowo dla pacjenta. Po zabiegu pacjent będzie mógł cieszyć się swoim nowym uzębieniem i pięknym uśmiechem. Należy pamiętać o zachowaniu higieny jamy ustnej, co oczywiście korzystnie wpłynie na założone korony cyrkonowe, ich wygląd i trwałość.
Może spodobać Ci się również:
Posiadanie rozbudowanej bazy CV jest praktycznym rozwiązaniem, gdy firma często przeprowadza rekrutacje. Można wówczas pominąć etap publikowania kolejnego ogłoszenia o pracę i wybrać wśród już sprawdzonych kandydatów. Taka baza CV…
Czytaj więcej