Dekoracja metodą Ink Jet – co to za technologia?

Dekoracja metodą Ink Jet - co to za technologia?

Szkło jest wdzięcznym materiałem do zdobienia. Od wieków szklane elementy stanowiły jeden z filarów dekorowania świata wokół człowieka. Poza praktycznym wykorzystaniem szkła, wśród różnych metod stosowano malowanie, potem piaskowanie, aż do dzisiejszych nadruków cyfrowych.

Metoda natryskowa sprawdza się na różnych płaszczyznach o dowolnym kształcie. Jest dobrym sposobem na ozdobienie każdej butelki, słoika lub flakonu. Profesjonalna metoda INK JET pozwala na idealne dopasowanie nadruku na butelce do jej kształtu i formy.

Jak wygląda drukowanie metodą INK JET

Druk cyfrowy pozwala na naniesienie każdego wzoru i obrazu fotograficznego na szklane naczynie. Zapewnia niezwykle elegancki efekt i bardzo estetyczne wykonanie. Sposób działania podobny jest do zwykłego drukowania obrazów z drukarki.

Komputer z wybraną grafiką stanowi wyjściową bazę, a urządzenie drukujące przenosi obraz na butelkę. Zaopatrzone jest w małe dysze, które aplikują farbę na wybrany przedmiot. Nie jest to zwykła drukarka, urządzenie przystosowane jest do ułożenia w nim butelki lub innego naczynia. Jest to jedyna różnica, gdyż efekt drukowania jest dokładnie taki sam i odzwierciedla idealnie przekazywany obraz.

Metoda INK JET dla indywidualnych potrzeb

Ze względu na to, że drukować na butelce można wszystko, metoda INK JET pozwala na zindywidualizowanie każdej butelki. Można, więc wybrać dowolną grafikę i spersonalizować dokładnie swoje zamówienie. Obraz doskonale pokrywa szklane naczynie, a przy tym jest niezwykle wyrazisty.

Wzory i szablony stanowią szeroką paletę wyboru. Niemniej określenie swojej własnej grafiki jest dobrym rozwiązaniem dla designerów opracowujących etykiety na butelkach danej marki. Kolorowe nadruki zachowują wysoką jakość oraz trwałość.

Jak dobrać obraz do kształtu butelki?

W tej metodzie kształt butelki nie ma całkowicie żadnego znaczenia. Każdą wybraną butelkę można do siebie dopasować. Ograniczeniem tak naprawdę jest tylko wyobraźnia. Wybierając kształt butelki oraz metodę cyfrowego nadruku można wykorzystać całą powierzchnię szklaną.

Każda wypukłość i każde załamanie materiału zostanie pokryte wybraną grafiką. To powoduje, że coraz częściej widywane są butelki dekorowane metodą INK JET. Jest to prosta i bardzo skuteczna technika zdobienia szkła.

Dlatego też wiele marek alkoholi sięga po ten rodzaj etykietowania swoich wyrobów. Odmienne kształty i formy butelek w przemyśle powodują sięganie po proste, ale niezwykle trwałe rozwiązania. Technika cyfrowego nadruku daje możliwość spersonalizowania swojego wyrobu i jego wyeksponowania wśród konkurencji.

Może spodobać Ci się również:

Jak poradzić sobie w czasie kwarantanny i uniknąć depresji?

Jak poradzić sobie w czasie kwarantanny i uniknąć depresji?

18 października 2020

Obecnie mamy przed sobą ciężki okres, który niestety nie tylko jest związany z pandemią, ale także niesprzyjającą aurą za oknem. Kiedy nie będziemy wiedzieli, jak postępować, aby uniknąć stanów depresyjnych,…

Czytaj więcej