Garnitur dla świadka, czyli sekrety eleganckiego drużby

photo 1529635229076 82fefed713c4cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw5fHxzdWl0JTIwZ3JlZW58ZW58MXwwfHx8MTY0MjQxNzY0NQixlibrb 1.2.1q80w1080

Ceremonia ślubna, to taka okoliczność, kiedy oczy wszystkich gości skierowane są na parę młodą. Niebagatelną jednak sprawą jest również ubiór świadkowej i świadka. Powinni oni doskonale prezentować się jako mistrzowie ceremonii, a jednocześnie nie przyćmić wyglądem państwa młodych.

Szczególnie ważny jest wybór garnituru dla drużby, gdyż ta kwestia częściej sprawia kłopot panom, niż wybór sukienki dla świadkowej. Garnitur ślubny powinien być idealnie dopasowany do stroju nowożeńca tak, by obaj panice wyróżniali się podczas ceremonii.

Funkcja świadka i wybór garnituru, na co zwrócić uwagę?

Podczas ceremonii ślubnej i wesela państwo młodzi są najważniejsi, ale świadkowie to tak naprawdę osoby odpowiedzialne za całokształt zaślubin. Wspierają oni organizację wesela i koordynują wszystkie działania, w tym wybór strojów ślubnych.

Idealnym wyborem jest garnitur szyty na miarę, tak dla świadka, jak i dla pana młodego. Garnitur świadka powinien odznaczać się eleganckim wyglądem i być perfekcyjnie uszyty, a jednocześnie powinien idealnie leżeć na sylwetce. Drużba nie powinien również wyglądać zbyt ekstrawagancko tak, aby nie przyćmić pana młodego.

Odcień garnituru świadka – jaki wybrać?

Spójna kolorystyka całego wydarzenia jest bardzo ważna, a odcień garnituru drużby powinien być zbliżony do koloru garnituru pana młodego. Dobrym pomysłem na garnitur dla świadka są odcienie granatu, szarości lub czerń. Strój ten zdecydowanie nie powinien być w jaskrawych kolorach, ani przyozdobiony zbyt ekstrawaganckimi elementami.

Jeśli chodzi o kolorystykę ślubną, to w ostatnich czasach stosuje się zasadę wybieranej wcześniej tonacji całej imprezy ślubnej. To oznacza, że wybór wszystkich strojów i państwa młodych i świadków jest wcześniej przemyślany.

Krój i fason, czyli jaki model stroju ślubnego wybrać?

W przypadku kroju i fasonu ślubnych strojów pana młodego i świadka istnieje pewna dowolność, ale muszą zostać zachowane zasady.  Jeżeli pan młody decyduje się na bardzo formalny strój taki jak smoking lub frak, to świadek nie musi koniecznie zakładać takiego samego stroju. Jak najbardziej pasującym strojem będzie tu elegancki garnitur z dopasowanymi dodatkami.

Jednakże zasadą, która nie powinna być złamana jest to, że jeśli pan młody ma wystąpić w klasycznym garniturze, to świadek nie powinien zakładać ani smokingu, ani fraka.  Tego typu sprawy istotne są już podczas przygotowań do ceremonii ślubnej. Najlepiej jeśli panowie korzystają z usług profesjonalnego krawca, który podpowie, co wybrać, na jaki strój się zdecydować i jak obaj panowie powinni wyglądać.

Może spodobać Ci się również:

photo 1586771825024 f82ef5fb6b76cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw1fHxsb2dpc3RpY3N8ZW58MXwwfHx8MTYyNTg0MTA0MAixlibrb 1.2.1q80w1080 1

Co robi spedytor lotniczy? Czy praca spedytora wpływa na przebieg transportu?

1 marca 2022

Transport lotniczy to jedna z możliwości przewozu różnych towarów. Dzięki temu transport przebiega dużo szybciej, co ma istotny wpływ na przewożony towar. Zorganizowanie oraz przebieg transportu lotniczego wymaga dużo uwagi…

Czytaj więcej