Ile kosztuje laserowe usuwanie blizn po trądziku?

unnamed file 4

Trądzik to problem, który dotyka nie tylko osoby w wieku dojrzewania, bo cierpią z jego powodu także dorośli. Niestety nie w każdym przypadku trądzik samoistnie znika, w tym wypadku trzeba podjąć odpowiednie leczenie, aby móc pozbyć się problemu. Pozostaje też kwestia blizn potrądzikowych, które również mogą generować kompleksy i obniżać pewność siebie. Ile kosztuje laserowe usuwanie blizn i gdzie szukać takich usług?

Leczenie blizn po trądziku

Leczenie trądziku Kraków za pomocą zabiegów laserowych jest obecnie bardzo skuteczne. Światło lasera sprawia, że nie powstają nowe niedoskonałości, ale także przyśpiesza gojenie istniejących zmian. Jeżeli wiązka światła jest dobrana w umiejętny sposób, wówczas działa odpowiednio na gruczoły łojowe i ogranicza produkcję sebum.

Leczenie jest bezinwazyjne, a jednocześnie bardzo skuteczne, dlatego bez wątpienia warto zdecydować się na takie rozwiązanie. Warto wspomnieć, że światło lasera ma także właściwości antybakteryjne, co znacznie pomaga w walce z niedoskonałościami.

Usuwanie blizn po trądziku

Mało estetyczne zagłębienia oraz wybrzuszenia po przebytym trądziku mogą spędzać sen z powiek, co jest całkowicie zrozumiałe. W końcu każdy z nas marzy o pięknej, gładkiej skórze bez niedoskonałości. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale za pomocą lasera można nie tylko leczyć trądzik, ale usuwać blizny po nim.

Laser pobudza skórę do produkcji kolagenu, który jest odpowiedzialny za utrzymanie skóry w dobrej kondycji oraz powstawanie zmarszczek. Tkanka bliznowata jest mobilizowana do odnowy, dzięki działaniu wiązki światła tworzy się nowa tkanka. Oczywiście tak samo jak w przypadku leczenia trądziku, usuwanie blizn nie kończy się na jednym zabiegu. Najlepsze rezultaty przyniesie seria zabiegów laserowych, ich ilość jest ustalana podczas występnej konsultacji.

Ile kosztuje usuwane blizn za pomocą lasera?

Laserowe usuwanie blizn bez wątpienia ma bardzo wiele zalet. Jest to zabieg bezpieczny, skuteczny, który nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji. Koszty takiego zabiegu oczywiście są uzależnione od tego, ile sesji będzie potrzebnych i jak bardzo zaawansowanych jest problem. Cena uzależniona będzie także od doświadczenia specjalisty, renomy danego salonu oraz miejscowości. W mniejszych miastach bowiem ceny mogą być niższe nawet o 30%. 

Średnio za zabieg laserowego usuwania blizn potrądzikowych na twarz trzeba zapłacić około 400-600 złotych. Chociaż koszty nie są małe, jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów na to, aby pozbyć się mało estetycznych blizn raz na zawsze. Duże znaczenie będzie miało także późniejsze dbanie o cerę. Stosowanie odpowiednich kosmetyków, kremów z filtrem, unikanie nadmiernego opalania, bez wątpienia wpłynie korzystnie na kondycję skóry.

 

Może spodobać Ci się również:

Naturalny peeling bez wychodzenia z domu

Naturalny peeling bez wychodzenia z domu

4 października 2020

Chcesz mieć promienną cerę i cenisz naturalne kosmetyki? Wypróbuj naturalny peeling, który możesz zrobić sama. Składników nie musisz szukać daleko. Wystarczy, że zajrzysz do swojej kuchni. Przygotowując własny peeling musisz…

Czytaj więcej