Ile kosztuje leczenie zębów pod narkozą u dzieci? Czy znieczulenie ogólne jest bezpieczne dla małych pacjentów?

photo 1571772996211 2f02c9727629cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxM3x8ZGVudGlzdCUyMGRlbnRhbHxlbnwxfDB8fHwxNjM5NDE2MjU1ixlibrb 1.2.1q80w1080

Leczenie stomatologiczne u dzieci nie zawsze jest proste, zwłaszcza gdy mam do czynienia z małymi pacjentami. Jednak pomimo przeszkód rodzice nie powinni rezygnować z wizyt u stomatologa, ponieważ obecny stan uzębienia z pewnością wpłynie na zęby stałe, które dziecko będzie miało w przyszłości. Niekiedy konieczne może okazać się leczenie zębów pod narkozą. Ile kosztuje taki zabieg i czy jest on w pełni bezpieczny dla naszego dziecka?

Leczenie zębów u dzieci pod narkozą – koszty

Leczenie zębów u dzieci w prywatnych gabinetach stomatologicznych niekiedy wiąże się z dużym wydatkiem. Oczywiście koszty te zależą od stanu uzębienia oraz tego, jakie zabiegi trzeba będzie wykonać. W przypadku małych dzieci świetnym rozwiązaniem okazuje się leczenie zębów pod narkozą.

Dzięki temu dziecko się nie stresuje, a stomatolog Białystok może spokojnie wykonać swoją pracę. Decyzja o takiej formie leczenia zawsze jest poprzedzona dokładnym wywiadem i badaniami. Ceny samego znieczulenia ogólnego zaczynają się od 600 zł za godzinę, jednak oprócz tego trzeba doliczyć również inne wydatki, które są niezbędne w momencie takiego leczenia.

Opieka anestezjologa, koszty wypełnienia oraz innych wykonanych zabiegów to dodatkowe wydatki. Warto jednak wiedzieć, że koszty dotyczące znieczulenia oraz leczenia nie powinny mieć wpływu na decyzję o takiej formie leczenia, gdyż tutaj chodzi o zdrowie dziecka.

Gdy mały pacjent nie chce współpracować

Znieczulenie ogólne jest również wskazane w momencie, kiedy pacjent nie chce współpracować ze stomatologiem. W sytuacji, gdy nie ma możliwości przeprowadzenia leczenia w znieczuleniu miejscowym, trzeba rozważyć zastosowanie narkozy.

Początki w gabinecie dentystyczny w przypadku małych dzieci mogą być trudne. Sytuacja wygląda tak samo, gdy dziecko nie chodziło do stomatologa na wizyty kontrolne, co pozwala na oswojenie się malucha z dentystą i gabinetem stomatologicznym.

Czy znieczulenie jest bezpieczne dla dziecka?

Wykonywanie zabiegów w znieczuleniu ogólnym to często konieczność, jeśli chodzi o małych pacjentów. Jednak wielu rodziców zastanawia się, czy jest to bezpieczne dla dziecka i nie spowoduje żadnych komplikacji?

Otóż w momencie, gdy nie ma żadnych przeciwwskazań, a dziecko nie choruje na poważne choroby ryzyko wystąpienia niebezpieczeństwa związanego ze znieczuleniem nie istnieje. W tym przypadku należy stawiać na pierwszym miejscu dobro dziecka oraz jego zdrowie, a więc jeżeli zajdzie taka potrzeba rodzice, powinni zdecydować się na znieczulenie ogólne, aby przeprowadzić leczenie stomatologiczne.

Może spodobać Ci się również:

Jaka szlifierka taśmowa do metalu? Szlifierki dla osób doświadczonych i nie tylko

Jaka szlifierka taśmowa do metalu? Szlifierki dla osób doświadczonych i nie tylko

1 lutego 2021

Szlifowanie metali to proces, który wymaga dużej dokładności i precyzji. Bez względu na to, kto używa szlifierek ważne, jest, żeby była ona jak najlepsza. Coraz nowsze modele umożliwiają jeszcze lepsze…

Czytaj więcej