Ile kosztuje native speaker? Sprawdź dlaczego opłaca się z nim współpracować
Nauka języka obcego wymaga czasu i zaangażowania. Nic nie przychodzi łatwo, dlatego chcąc opanować podstawy angielskiego trzeba uzbroić się w cierpliwość. Oczywiście są sposoby, by skrócić okres nauki. Można przykładowo dołączyć do swojej edukacji zajęcia z native speakerem. Jednak czy takie rozwiązanie nie będzie zbyt kosztowne?
Po co mi native speaker?
Wielu uważa, że rozmowa z osobą wykorzystującą język obcy na co dzień nie wpłynie na szybkość nauki angielskiego. Być może faktycznie tak jest, jednak z drugiej strony takie spotkania przynoszą szereg korzyści… Po pierwsze podczas rozmów z native speakerem można rozwinąć wszystkie potrzebne umiejętności językowe. Konstruowanie pierwszych wypowiedzi może nie być prostym zadaniem, jednak z czasem uczeń nabierze pewności siebie…
Angielski z native speakerem ułatwi też naukę sposobu wypowiedzi w języku obcym. Pomimo tego, że przyswoimy sobie odpowiednią ilość słówek, nadal możemy mieć poważne problemy z konstruowaniem zdań. Zagraniczny lektor pomoże nam usystematyzować wiedzę i objaśni typowe frazeologizmy, które często stosowane są w mowie potocznej…
Indywidualny kurs angielskiego online – ile to będzie kosztować?
Jak się okazuje, klasyczne zajęcia z native speakerem są tylko nieznacznie droższe od typowych lekcji z polskim lektorem. Decydując się na taki kurs trzeba liczyć się z wydatkiem około 50-70 złotych za godzinę. Lekcje z lektorem najczęściej kosztują około 45 zł.
Skąd takie kwoty? W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę, że native speaker angielski nie jest osobą po kursach pedagogicznych. To normalny człowiek, który po prostu stosuje język obcy na co dzień, nie zawsze też ma talent do nauczania. Dlatego cena nie jest aż tak wygórowana. Z drugiej strony należy pamiętać, że native speaker najczęściej mieszka za granicą, dlatego cena może nieznacznie zależeć od panującego tam poziomu życia oraz waluty, która jest stosowana…
Warto korzystać z usług native speakera?
Każdy musi odpowiedzieć sobie sam na to pytanie. Z pewnością jest to sposób na przyspieszenie nauki języka oraz poprawienie zdolności komunikacyjnych. Sama nauka teoretycznych zagadnień i słówek nie uczyni z nas idealnych rozmówców, a te cechy łatwiej poćwiczyć pod okiem doświadczonego native speakera.
Taki kurs angielskiego pomoże też opanować właściwy akcent i radzić sobie w sytuacjach, gdzie nasz rozmówca nie do końca zrozumie, o co nam chodzi. Choć native speaker najczęściej nie zna języka polskiego, jest osobą cierpliwą i wyrozumiałą, przez co nawet najbardziej nieśmiały uczeń szybko nawiąże kontakt.
Może spodobać Ci się również:
Jak często usuwać kamień nazębny? Dlaczego usuwanie kamienia nazębnego jest bardzo ważnym zabiegiem?
Usuwanie kamienia nazębnego to zabieg, którego nie należy omijać. Pozwala to na usunięcie nie tylko kamienia, ale też zgromadzonych pod nim bakterii. Jak często należy usuwać kamień i jakie jeszcze…
Czytaj więcej