Jak czesać sztuczne rzęsy? Jakie akcesoria do pielęgnacji rzęs warto wybrać?

photo 1501031170107 cfd33f0cbdcccropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwzMnx8bWFrZXVwfGVufDF8MHx8fDE2MTgzMDAyMTAixlibrb 1.2.1q80w1080

Przedłużanie rzęs to częsty zabieg wykonywany w gabinecie kosmetycznym. Wiele kobiet decyduje się na sztuczne rzęsy w uwagi na to, że dopełniają one cały makijaż. Jednak poza samym przyklejeniem rzęs oraz dbaniem o nie warto wiedzieć, jak należy prawidłowo czesać takie rzęsy?

Czesanie sztucznych rzęs – kilka wskazówek

Czynność, jaką jest czesanie rzęs, należy wykonywać ostrożnie i bardzo starannie. Do tego celu najczęściej polecana jest specjalna szczoteczka do sztucznych rzęs. Dzięki szczoteczce nasze rzęsy staną się jeszcze bardziej wyraziste, co wpłynie na ogólny wygląd twarzy.

Czesanie rzęs można wykonać dopiero jakiś czas po ich aplikacji. Jeśli nie będziemy przestrzegali tej zasady rzęsy, mogą ulec uszkodzeniu lub się całkowicie odkleić.

Niewłaściwa pielęgnacja zazwyczaj sprawia, że rzęsy wyglądają nieco gorzej, a to przekłada się na zadowolenie kobiet. Odpowiednie wyprofilowanie rzęs jest możliwe wyłącznie wtedy, gdy ruchy będą delikatne.

Czy czesanie sztucznych rzęs jest konieczne?

Jeżeli chcemy, aby trwałość rzęs była jeszcze lepsza, warto stosować się do kilku podstawowych zaleceń. Wiele kobiet zastanawia się, czy czesanie rzęs jest konieczne. Oczywiście odpowiedź będzie tu twierdząca, gdyż czynność ta ma ogromny wpływ na doczepiane rzęsy.

Pomimo tego, że rzęsy wymagają czesania nie można czynności tej powtarzać zbyt często, ponieważ mogłoby one zacząć wypadać. Optymalna częstotliwość rozdzielania rzęs za pomocą szczoteczki to raz dziennie.

Rzęsy będą wtedy wyglądały znacznie lepiej, dlatego nie warto rezygnować z tej czynności. Czesanie sztucznych rzęs nie zajmuje dużo czasu, a więc nie musimy się martwić, że codzienny makijaż będzie trwał zbyt długo.

Akcesoria do pielęgnacji doczepianych rzęs

Jeśli zdecydujemy się na aplikację sztucznych rzęs, warto także zaopatrzyć się w akcesoria, które ułatwią nam pielęgnację. Oczywiście najważniejsza jest tu szczoteczka do czesania, ale oprócz tego nie należy zapominać o kosmetykach przeznaczonych do mycia sztucznych rzęs.

Nie dbanie o rzęsy spowoduje, że czas, przez jaki wytrzymają, będzie bardzo krótki. Regularna pielęgnacja rzęs to czynność, o której powinna pamiętać każda kobieta decydująca się na zabieg doczepiania sztucznych rzęs.

Jeśli nie wiemy, jakie kosmetyki będą najlepsze, należy poprosić o poradę osobę, która przeprowadza zabieg. Dzięki temu będziemy wiedzieli, jakie produkty wybrać, a jakich najlepiej unikać.

Może spodobać Ci się również:

Mieszkanie do remontu – jak je przygotować , by prace remontowe przebiegły sprawnie?

1 stycznia 2022

Generalny remont mieszkania powinien być tani, szybki i sprawnie przeprowadzony. To niestety rzadko się w praktyce sprawdza. Przystąpienie do prac remontowych powoduje u właścicieli mieszkań stres, który przekłada się na…

Czytaj więcej