Jak dbać o zęby psa? Jakie produkty pomogą zadbać o psie zęby?

Zęby psa odgrywają bardzo ważną rolę w codziennym funkcjonowaniu zwierzaka. Uzębienie czworonoga ma ogromne znaczenie nie tylko w przypadku spożywania posiłków, ale także zabawy. Ponadto zęby są niezwykle istotne, jeżeli chodzi o zdrowie pupila. Jak należy prawidłowo dbać o uzębienie naszego psa i jakie pokarmy mogą negatywnie wpływać na stan zębów?

Higiena zębów u psa

Pomimo tego, że higiena zębów u psa jest bardzo ważna nie każdy właściciel, zwraca uwagę na tę kwestię. Wpływa to oczywiście niekorzystnie na stan uzębienia psa, dlatego nie należy tego bagatelizować.

Wyróżniamy kilka sposobów ułatwiających dbanie o psie zęby. Skuteczną, ale mało znaną metodą jest szczotkowanie zębów u psa. Co więcej, w tym celu można kupić również specjalne szczoteczki do czyszczenia.

Szczotkowanie zębów warto rozpocząć już w momencie, gdy nasz pupil ma zaledwie kilka miesięcy. Dzięki temu pies przyzwyczai się do szczotkowania zębów, co w przyszłości ułatwi nam pielęgnację uzębienia. Oprócz tego wyróżnia się także specjalne płyny służące do czyszczenia zębów u psa, które zazwyczaj są bardzo skuteczne.

Przekąski czyszczące zęby psa

Bardziej znanym sposobem czyszczenia zębów u psa są specjalne przekąski, które mają za zadanie usuwać kamień nazębny, co z pewnością poprawi higienę psich zębów. Takie produkty oprócz tego, że czyszczą zęby, są także świetną przekąską, co oczywiście sprawia przyjemność zwierzakowi.

Kupując przekąski, należy czytać informacje znajdujące się na opakowaniu. Jest to bardzo ważne, ponieważ nie wszystkie produkty są dobre dla naszego czworonoga. Warto też zwrócić uwagę na częstotliwość podawania tychże przekąsek.

Aby mieć pewność, że zęby naszego psa są zdrowe świetnym rozwiązaniem, będzie odwiedzenie dentysty dla psów. Stomatolog zwierzęcy oceni stan uzębienia naszego pupila, a w razie konieczności da odpowiednie zalecenia, co poprawy higieny.

Czy dieta wpływa na stan uzębienia psa?

Dieta ma ogromny wpływ na stan zębów u psa. Oznacza to, że pies powinien otrzymywać posiłki, które są dla niego zdrowe. Poza tym zarówno karma, jak i inne pokarmy powinny być bogate w witaminy i minerały.

Zdrowe i mocne zęby mają psy, które są zadbane i  nie występują u nich żadne braki związane z karmieniem. Dieta ma wpływ nie tylko na zęby, ale również zdrowie zwierzęcia.

Karmy należy wybierać w oparciu o skład, co oznacza, że nie każdy pokarm jest odpowiedni dla psa. Niektóre karmy jedynie zapychają żołądek psa nie dostarczając wymaganych składników odżywczych.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 1

Ślubny garnitur szyty na miarę, ja dobrać odpowiednie spodnie?

1 września 2021

Jest taki szczególny dzień w życiu każdego mężczyzny, który wywołuje poczucie szczęścia, a także sporo strachu. Ślub – tu wszystko powinno być idealnie, od formalności, do organizacji wesela. Mężczyzna kontrolując…

Czytaj więcej