Jak długo trwa leczenie paradontozy? Jaki specjalista skutecznie wyleczy paradontozę?

photo 1593022356769 11f762e25ed9cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw0fHx0b290aCUyMHN0b21hbG9naWNhbCUyMGRlbnRpc3R8ZW58MXwwfHx8MTY1Nzk1NjEwNAixlibrb 1.2.1q80w1080

Paradontoza jest bardzo popularną chorobą, która może dotknąć każdego z nas. Niestety do takiego stanu przyczyniają się niewłaściwe nawyki. Leczenie paradontozy jest bardzo ważne, dlatego nie powinniśmy unikać gabinetów stomatologicznych, nawet gdy uważamy, że nasze zęby są zdrowe.

Paradontoza – jak długo się leczy?

Czas leczenia paradontozy zależy w dużej mierze od stopnia zaawansowania choroby. W przypadku wczesnego wykrycia najczęściej wystarczy zabieg dokładnego oczyszczenia zębów, aby nie dochodziło do żadnych stanów zapalnych. Należy jednak wiedzieć, że leczenie paradontozy nie zawsze jest tak proste.

Niekiedy podczas leczenia paradontozy konieczne może okazać się zastosowanie antybiotyków tj. metronidazol czy amoksycylina. Oczywiście można również stosować leki w formie płynów lub żeli, jednak to, co dokładnie będziemy musieli używać jest kwestią indywidualną. Warto także wspomnieć, że na jednym zabiegu lub antybiotykoterapii może się nie skończyć, a co za tym idzie niezbędne, będą kolejne wizyty u stomatologa oraz dodatkowe zabiegi.

Kto zajmuje się leczeniem paradontozy?

Aby skutecznie wyleczyć paradontozę, powinniśmy udać się do specjalisty, który profesjonalnie podejdzie do naszego przypadku. Leczeniem paradontozy zajmuje się periodontolog. Dzięki temu, że od razu trafimy w ręce periodontologia, możemy liczyć na szybkie pozbycie się problemu, przez co uchronimy nasze zęby przed utratą.

Podczas poszukiwań specjalisty, warto zwrócić uwagę na doświadczenie, ponieważ przekłada się to bezpośrednio na skuteczność leczenia, ale czy periodontolog to jedyna osoba, która może wyleczyć paradontozę? Oczywiście, że nie! Stomatolog to również specjalista, który z pełnym zaangażowaniem zajmie się naszym problemem.

Schemat leczenia w przypadku każdego gabinetu jest taki sam. Jednak, jeżeli mamy szansę wyboru specjalisty, którym jest periodontolog nie powinniśmy rezygnować z takiej możliwości, ponieważ taka osoba specjalizuje się wyłącznie leczeniem chorób przyzębia.

Co przyczynia się do rozwoju paradontozy?

Paradontoza to choroba, której wiele osób może uniknąć. Prawidłowa higiena jamy ustnej, regularne wizyty u stomatologa oraz zabiegi mające na celu usuwanie zanieczyszczeń i kamienia to podstawowe czynności, które mogą uchronić przed powstaniem paradontozy.

Długo trwające zapalenie przyzębia w konsekwencji może prowadzić do rozwoju paradontozy, która negatywnie wpływa na stan uzębienia. Jeżeli więc chcemy uniknąć długiego leczenia oraz związanych z tym kosztów, powinniśmy zacząć prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej.

Może spodobać Ci się również:

Co zabrać do pracy w Niemczech? Sprawdź, na co musisz być przygotowany!

Co zabrać do pracy w Niemczech? Sprawdź, na co musisz być przygotowany!

31 października 2020

Podjęcie się pracy w Niemczech będzie wymagało od potencjalnego kandydata nieco więcej umiejętności organizacyjnych, niż w przypadku pracowników pozostających na terenie kraju. Z racji tego, że część potrzebnych rzeczy trzeba…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady