Jak przygotować kota do przeprowadzki?

photo 1676360698243 c5ac2847f761cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMTF8fHdhc2hlcnxlbnwxfDB8fHwxNzEyMTc1NTE5fDAixlibrb 4.0.3q80w1080

Przenosiny na całkiem nowe miejsce nie są łatwe, ani dla ludzi, ani dla zwierząt. O naszych czworonożnych pupili powinniśmy w tym czasie zadbać jeszcze bardziej, ponieważ one całkowicie nie rozumieją co się właściwie dzieje. W jaki sposób przygotować kota do przeprowadzki?

Stres właściciela udzieli się pupilowi

Przede wszystkim na każdym etapie przeprowadzki powinniśmy zachować spokój i okazać bliskość kotu. Zwierzęta szybko wyczuwają stan emocjonalny ludzi, a stres zabieganych domowników w trakcie przeprowadzki będzie udzielał się naszemu pupilowi. Nie powinniśmy również przeganiać kota i dawać mu do zrozumienia, że w danym momencie nam przeszkadza.

Zamiast tego poświęćmy odpowiednią ilość czasu na wspólną zabawę i nie zapominajmy o uzupełnianiu jego miski z jedzeniem. W ten sposób kot będzie czuł, że mimo dodatkowych prac nadal o niego dbamy i nie zapominamy o jego potrzebach. A szczęśliwy pupil z pewnością ucieszy się, gdy oddamy mu jedno z kartonowych pudełek potrzebnych w czasie pakowania do zabawy.

Przygotuj zwierzaka na przejazd

Jeśli nasz pupil do tej pory nie jechał samochodem, musimy sprawdzić jak zachowa się w przenośnym kojcu. Przed organizacją taniej przeprowadzki możemy zabrać pupila na przejażdżkę. Jeśli miejsce przeprowadzki jest blisko, warto udać się tam z pupilem i pokazać mu nowe miejsce. Pamiętajmy jednak o zachowaniu spokojnej atmosfery w trakcie takiego wyjazdu.

Jeśli zauważymy niepokój u zwierzęcia, rozmawiajmy z nim i powoli próbujmy oswoić go z transporterem. Możemy na przykład kilka dni przed przeprowadzką ustawić go otwartego w pobliżu aktualnego legowiska, by kot mógł się do niego przyzwyczaić. W ten sposób zwierze nie będzie bać się zamknięcia na czas transportu.

Kot na nowym miejscu będzie czuł się nieswojo

Każda przeprowadzka w nowe lokum jest stresującym wydarzeniem, dlatego nie powinien dziwić fakt, że zwierzę po przeprowadzce będzie wystraszone i bardziej skryte. Powinniśmy w takiej sytuacji zadbać o to, by nie czuło się dodatkowo samotne. Po kilku dniach kot z pewnością zaaklimatyzuje się do nowego otoczenia i będzie chciał samodzielnie zwiedzać nowy teren.

Do tego czasu pamiętajmy, by zaopiekować się odpowiednio pupilem. Firma przeprowadzkowa Bagażówka zaleca spędzać dużą ilość czasu ze zwierzętami domowymi i regularne dokarmianie. Jeśli domownicy zachowają spokój, kot szybko zorientuje się, że nie ma się czego bać.

Może spodobać Ci się również:

photo 1524499982521 1ffd58dd89eacropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw3Nnx8ZGVudGlzdHxlbnwxfDB8fHwxNjY5NDg3NjE2ixlibrb 4.0.3q80w1080

Jak często usuwać kamień nazębny? Dlaczego usuwanie kamienia nazębnego jest bardzo ważnym zabiegiem?

1 kwietnia 2024

Usuwanie kamienia nazębnego to zabieg, którego nie należy omijać. Pozwala to na usunięcie nie tylko kamienia, ale też zgromadzonych pod nim bakterii. Jak często należy usuwać kamień i jakie jeszcze…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady