Jak spakować się na wakacje? O tych akcesoriach nie warto zapominać

photo 1505235180596 6c1876a9f9ebcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw0Nnx8dHJla2tpbmclMjBhZGlkYXMlMjBuaWtlfGVufDF8MHx8fDE3MTcyNzY0MzB8MAixlibrb 4.0.3q80w1080

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, czas zatem planować nadchodzące dni urlopu. Każdy, kto stawia na aktywny wypoczynek powinien już teraz zastanowić się nad skompletowaniem niezbędnych akcesoriów. O czym szczególnie warto pamiętać? To zależy od rodzaju wyprawy, na którą się wybieramy, dlatego w dzisiejszym artykule przedstawimy kilka sugestii.

W góry przyda się większy plecak

Jeżeli planujemy spędzić weekend na górskim szlaku, powinniśmy zadbać o wiele przydatnych akcesoriów. Kluczowe znaczenie mają odpowiednie ubrania – najlepiej zapakować do walizki zarówno przewiewne koszulki, jak i grubsze polary. W wysokich partiach gór temperatura może znacząco spaść, dlatego warto mieć przy sobie cieplejszą odzież.

Duże znaczenie będą mieć także buty podejściowe oraz trekkingowe. Jeżeli planujemy dłuższą wyprawę z noclegiem w terenie, powinniśmy zabrać karimatę, namiot oraz akcesoria przydatne do rozbicia biwaku. Mapę papierową szlaków, powerbank, kompas czy zapas żywności i wody również warto mieć przy sobie podczas takiej wyprawy.

Co przy da się na nadmorską plażę?

Osoby lubiące się opalać na plaży, powinny przede wszystkim postawić na lekkie ubrania. Klapki, kąpielówki oraz przewiewne koszulki i spodenki to podstawa. Pamiętajmy także o zabraniu ręczników oraz kremów z filtrem, które zapobiegną powstawaniu oparzeń słonecznych na skórze. Okulary przeciwsłoneczne z filtrem również mogą się przydać.

Zawsze, gdy będziemy spacerować po plaży w upalny dzień, warto mieć na głowie nakrycie głowy. Dzięki temu uchronimy się przed udarem słonecznym. Możemy także zabrać cieplejsze ubrania, które przydadzą się na chłodniejsze wieczory.

Weekend w lesie? Również warto się przygotować!

Podczas letniego sezonu wielu z nas uda się na wycieczkę do lasu. Niektórzy będą poszukiwać borówek i aromatycznych jeżyn, innych z pewnością zaciekawi wysyp czerwcowych borowików. Niezależnie od celu wycieczki, warto odpowiednio się przygotować.

W plecaku podróżnika powinniśmy umieścić spray na komary i kleszcze, czapkę, scyzoryk, powerbank oraz latarkę, w przypadku gdy planujemy dłuższą podróż po lesie. Pamiętajmy o ubraniu zakrywającym całe ciało oraz butach Timberland. Warto postawić na warianty trekkingowe, chroniące stopy oraz kostki.

Może spodobać Ci się również:

Ile zarabia stomatolog?

Ile zarabia stomatolog?

1 maja 2021

Większość z nas bardzo niechętnie chodzi do dentysty, niemniej jednak regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym to konieczność, jeżeli zależy nam na zachowaniu zdrowego i pięknego uśmiechu przez długi czas. Aby…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady