Jak znaleźć dobrego pracownika? Jakie możliwości rekrutacji mają dzisiejsze przedsiębiorstwa?

unnamed file

Wszyscy pracodawcy w dzisiejszych czasach ukierunkowani są na walkę o stabilną sytuację własnych firm. Niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa – czy jest to mała działalność, czy duża korporacja – firmy borykają się z kłopotami kadrowymi. Procesy rekrutacyjne często długo trwają, zanim pracodawca znajdzie dobrego pracownika.

Taka sytuacja wymaga rozwiązań wspomagających znalezienie pracownika. Nie wystarczą już ogłoszenia i przeglądanie ofert pt. „szukam pracy”. Na rynku jest sporo kandydatów, ale do tych najodpowiedniejszych trzeba umiejętnie trafić. Rozwiązaniem jest portal pracy, gdzie mamy możliwość podjęcia współpracy z zawodowymi rekruterami, a to ułatwia wydajniejsze przeprowadzenie procesu rekrutacyjnego.

Pierwszy etap rekrutacji, czyli selekcja wstępna prowadzona przez zawodowego rekrutera

Rekrutacja to proces składający się z kilku etapów, a pierwszym z nich jest wstępna selekcja kandydatów na dane stanowisko. Zewnętrzny, zawodowy rekruter ma możliwość szybkiej eliminacji na podstawie posiadaj bazy danych i CV potencjalnych pracowników. Dzięki temu wstępna selekcja jest ułatwiona i nie trzeba inwestować w ogłoszenia, ani czekać na napływ CV i listów motywacyjnych.

Wykorzystanie przy poszukiwaniu odpowiedniego pracownika zewnętrznego rekrutera posiadającego możliwość szybkiej wstępnej selekcji jest działaniem wysoce przyśpieszającym cały proces. Rekruter dopasowuje do profilu działalności przedsiębiorcy kandydatów i podsyła wybrane oferty swojemu zleceniodawcy.

Dostęp do wykwalifikowanych kandydatów – kolejny atut firmy rekrutacyjnej

W dzisiejszych czasach pracownika znaleźć nie jest trudno, jednakże znalezienie wykwalifikowanego kandydata na dane stanowisko powoduje, że pracodawcy często korzystają z usług headhunterów. Takie działanie ma na celu szybkie znalezienie pracownika, nawet nie poszukującego pracy i zatrudnionego gdzie indziej.

Headhunter umiejętnie przeprowadza otwarta lub utajona rekrutację, korzystając z obszernej bazy potencjalnych specjalistów. To gwarantuje znalezienie kandydata dokładnie dopasowanego do stanowiska, a często jest to niebywale trudne dla pracodawcy.

Wynagrodzenie i warunki na rynku pracy, czyli to o czym firma rekrutacyjna wie najlepiej

Szukając pracownika określamy budżet na jego pozyskanie oraz w dalszej perspektywie jego wynagrodzenie. Firma rekrutacyjna zewnętrzna dokładnie zna wymagania oraz warunki panujące na rynku pracy. Dopasowując kandydata do potrzeb zleceniodawcy jest w stanie umiejętnie negocjować na korzyść obu stron i pozwolić pracodawcy i pracownikowi uzyskać w tym względzie konsensus.

Może spodobać Ci się również:

Jak działa obrabiarka cnc? Funkcje i zalety obrabiarek cnc

Jak działa obrabiarka cnc? Funkcje i zalety obrabiarek cnc

30 listopada 2020

Obrabiarki CNC zyskują coraz większą popularność jeśli chodzi o zwiększenie produkcji. To systemy, które świetnie nadają się do masowej obróbki metalu, jak również innych materiałów i tworzyw sztucznych. Centra obróbcze…

Czytaj więcej