Jakie buty do biegania zimą wybrać?
Zimowe treningi w terenie może nam utrudnić pogoda. Śnieg i oblodzone jezdnie stanowią poważną przeszkodę przed bieganiem, szczególnie u osób, które nie zaopatrzyły się w odpowiednie obuwie. Na szczęście wielu producentów zadbało o to, by jogging nawet podczas najgorszej pogody był możliwy. Które warianty na taki okres wybrać?
Typ powierzchni ma znaczenie
Przed rozpoczęciem poszukiwań musimy zastanowić się nad tym, gdzie najczęściej trenujemy. W ten sposób określimy, na jakim podłożu ćwiczymy i które warianty skechers buty będą nam najbardziej potrzebne. Twarde podłoża, takie jak asfalt czy kostka brukowa mają nieco inne właściwości niż naturalny teren, dlatego i konstrukcja obuwia w obu przypadkach może być inna.
Jeśli częściej biegamy w mieście, powinniśmy przede wszystkim skupić się na produktach z odpowiednią amortyzacją. Na zimę sprawdzą się szczególnie te buty, które będą mieć antypoślizgową podeszwę o odpowiedniej elastyczności. Dzięki niej będziemy mogli pokonać nawet najbardziej oblodzone odcinki trasy.
Bez ocieplenia ani rusz
Pamiętajmy, że zimą stopy są szczególnie narażone na działanie chłodu i wilgoci. W takich warunkach bardzo często dochodzi do wyziębienia kończyn, co może mieć bardzo negatywne skutki dla całego organizmu. Wybierajmy zatem buty do biegania męskie z grubszą cholewką, która lepiej osłoni nasze stopy. Dzięki takim wariantom będziemy mieli doskonałą termoregulację skóry w czasie biegu.
Przed zakupem dobrze jest wypróbować buty w tych samych skarpetach, co produkty zakładane na trening. Najczęściej zimą wybieramy grubsze osłony stóp, dlatego warto zweryfikować w sklepie, czy będziemy czuć się z takim zestawem w pełni komfortowo.
Na co jeszcze zwracać uwagę?
Duże znaczenie ma odpowiedni rozmiar. Najlepiej idealnie dopasować obuwie do kształtu kończyny, zostawiając maksymalnie półrozmiarowy luz. Dzięki temu stopa nie będzie się ślizgać w trakcie treningu, a my możemy swobodnie kontrolować każdy stawiany krok. Jeżeli realizujemy zakupy przez Internet, powinniśmy dokładnie zapoznać się z rozmiarówką dostarczoną od producenta i na jej podstawie wybrać odpowiednie buty.
Kupione obuwie musimy też regularnie pielęgnować. Podczas zimy na cholewce cżęsto może osadzać się błoto pośniegowe i sól, które obniżą właściwości produktu. Dlatego po każdym treningu dobrze jest usunąć je wilgotną ściereczką.
Może spodobać Ci się również:
Coraz bardziej widoczne staje się, że śluby i wesela w obecnych czasach są organizowane w taki sposób, by połączyć tradycję z nowoczesnością. To dotyczy zarówno trendów w aranżacji całej imprezy,…
Czytaj więcej