Jakie implanty zębów wybrać?

unnamed file 5

Ważne jest to, żeby posiadać kompletne uzębienie i to z kilku powodów. Prawidłowe rozdrabniane pokarmów ma wpływ na układ trawienia, natomiast braki w uzębieniu prowadzą do nieodwracalnych zmian i konsekwencji dla naszego zdrowia. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale nawet usunięcie jednego zęba wpływa negatywnie na zgryz. Zdrowy, zadbany uśmiech to nasza wizytówka, dlatego ważne jest to, żeby regularnie chodzić na wizyty dentystyczne.

Dlaczego warto uzupełnić braki w uzębieniu?

Braki w uzębieniu mogą prowadzić do poważnych i co gorsze nieodwracalnych konsekwencji. Na pewno trzeba wymienić nieprawidłowe rozłożenie siły nacisku zębów. Niestety w tym wypadku zęby mogą się także przesuwać i krzywić.

Bardzo często dochodzi także do pojawiania się nieestetycznych odstępów, w których gromadzą się resztki jedzenia, to z kolei najczęściej prowadzi do próchnicy i stanów zapalnych. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale braki w uzębieniu mogą powodować także przewlekłe bóle głowy, obniżanie się dziąseł i osłabienie kości. To, dlatego tak ważne jest to, aby nie zwlekać z uzupełnieniem braków w łukach zębowych. Obecnie  stomatologia duże możliwości, najchętniej wybierane są implanty zębów, przy czym w tym wypadku niestety trzeba liczyć się z dość wysokimi kosztami.

Jakie implant zębowe wybrać?

Niezależnie od tego, z jakiego powodu stracimy zęby lub zęba, niezbędne jest uzupełnienie ich braków. Implanty zębów Kraków to najlepsze rozwiązanie, gdyż można zupełnie zapomnieć o tym, że straciło się zęby. Implanty niczym nie wyróżniają się od zdrowych zębów, co więcej są wygodne w użytkowaniu, a jeżeli będą odpowiednio założone i będziemy o nie dbać, powinny nam posłużyć do końca życia. 

Najczęściej wybierane są implanty zębowe tytanowe, one są najtrwalsze. Ich dużą zaletą jest to, że są neutralne dla organizmu, tak więc ryzyko reakcji alergicznych czy odrzucenia wszczepu jest minimalne. Niestety implanty są drogie i nie są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, dlatego trzeba dysponować dużym budżetem.  

Kompletne uzębienie jest bardzo ważne u każdego człowiek, dlatego jeżeli mamy braki, warto jak najszybciej jest uzupełnić. Wybór implantów zębowych musi być dobrze przemyślany tak samo, jak specjalisty, który wykona zabieg. Pamiętajmy, aby nie podejmować decyzji zbyt pochopnie i nie kierować się wyłącznie ceną. Chociaż koszty są wysokie, jest to inwestycja na lata, dlatego przesadnie oszczędzanie nie ma sensu. 

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 3

Jak prać koszule męskie w pralce? Czy wszystkie koszule można prać w ten sam sposób?

1 października 2021

Utrzymanie w czystości niektórych ubrań u wielu osób może budzić pewne wątpliwości. Sposób prania, a nawet odpowiednia temperatura ma niekiedy ogromny wpływ na to, w jakim stanie będą nasze ulubione…

Czytaj więcej