Jakie rodzaje geokrat wyróżniamy? Na co zwrócić uwagę wybierając geokratę?
Geokrata to popularne rozwiązanie, które stosowane jest w celu zabezpieczenia podłoża. Nie zawsze użytkowanie gruntu jest możliwe, gdyż może wymagać ono wzmocnienia. Jakie rodzaje geokrat się wyróżnia i co jest ważne w momencie wyboru tej metody zabezpieczenia podłoża?
Geokrata – jakie rodzaje wyróżniamy?
Czy wybór konkretnej geokraty ma znaczenie? Owszem jest to niezwykle ważny aspekt, dzięki czemu geokrata zostanie idealne dopasowana do podłoża. Sprawdź zatem, jakie rodzaje geokrat wyróżniamy:
- Geokrata o nieregularnych komórkach – ta geosiatka, dzięki nieregularnym komórkom, znajduje duże zastosowanie w zabezpieczaniu wielu gruntów.
- Geokrata o zamkniętych komórkach – tutaj nie stosuje się materiałów nasypowych z uwagi na zamknięte komórki. Jest to propozycja dla utwardzania gruntów.
- Geokrata o otwartych komórkach – ten rodzaj geosiatki idealnie, sprawdzi się w zabezpieczeniu parkingów i innych gruntów wymagających wzmocnienia.
Każdy z rodzajów geokraty ma swoje konkretne przeznaczenie. Oznacza to, że takie zabezpieczenie, aby spełniło swoją funkcję, musi zostać odpowiednio dobrane do podłoża.
Co jest ważne w momencie zakupu geokraty?
Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem geokraty, musisz zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów. Bardzo ważne jest tworzywo, z jakiego została wykonana komórkowa geokrata. Tutaj ogromne znaczenie odgrywa odporność geokraty na uszkodzenia już po jej położeniu.
Ponadto, sprawdź również wysokość, szczelność i co najważniejsze wielkość samej pojedynczej komórki, znajdującej się w geokracie. Nie można, wybierać geokraty bez uwzględnienia tak ważnych czynników, ponieważ może przełożyć się to na skuteczność zabezpieczenia podłoża. Ważny jest też montaż i sposób łączenia geokraty.
Czy musisz posiadać odpowiednią wiedzę, aby kupić geokratę?
Zakup geokraty, powinien być poprzedzony określeniem, jaki jej rodzaj, ale też parametry są dla nas ważne. Nie można wybrać georkaty bez przeanalizowania tego, co najlepiej się sprawdzi. Nie musisz być oczywiście specjalistą, aby taką geokratę kupić, jednak warto mieć tutaj, chociażby minimalną wiedzę na ten temat.
Możesz liczyć również na doradztwo sprzedawcy. Jeżeli wybierzesz odpowiednie miejsce, zyskasz pewność, że kupisz dobry towar i jednocześnie skorzystasz z fachowej porady. Proces montażu geokraty nie jest trudnym zadaniem, dzięki czemu poradzisz sobie z tym sam.
Geokrata nie zawsze musi być też widoczna nawet, gdy jej zadaniem jest wzmocnienie podłoża. To Ty decydujesz o tym, jak zabezpieczysz grunt, ale pamiętaj o przeanalizowaniu każdej Twojej decyzji.
Może spodobać Ci się również:
Praca prawnika wiąże się z dużym zaangażowaniem oraz poświęceniem w wykonywaną pracę. Wbrew pozorom prawnik poza udzielaniem porad zajmuje się również prowadzeniem często trudnych i skomplikowanych spraw. Warto, więc wiedzieć,…
Czytaj więcej