Leczenie komórkami macierzystymi – co to jest? Jak można wykorzystać je do regeneracji stawów?

photo 1532187863486 abf9dbad1b69cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxfHxtYXRyaXglMjBsYWJ8ZW58MXwwfHx8MTY0NjIxMzk0MAixlibrb 1.2.1q80w1080

Nie zawsze dolegliwości ciała da się wyleczyć tabletkami. To najczęściej doraźne substancje, które eliminują ból i stany zapalne. Jednak zmiany zwyrodnieniowe mogą mieć charakter przewlekły i wymagają innego sposobu leczenia. W tym przypadku skuteczna może być terapia Angel System, która zyskuje spore uznanie wśród pacjentów na całym świecie…

Terapia komórkami macierzystymi – kiedy jest skuteczna?

Przy niektórych problemach zdrowotnych to jedyny właściwy sposób leczenia. Opiera się on na wykorzystaniu pierwotnych komórek, które pobudzają inne elementy chorej tkanki do regeneracji. Terapia jest szeroko stosowana między innymi przy leczeniu białaczki lub chorób nowotworowych, może być też skuteczna przy regeneracji zwyrodnień stawów…

Angel System umożliwia separację komórek macierzystych ze szpiku lub płytek krwi pacjenta. Nowoczesna technika pomaga wyeliminować skutki urazów mięśni, chrząstek oraz ścięgien. Dotychczas z terapii komórkami macierzystymi korzystali celebryci, jednak dziś metoda jest coraz powszechniejsza również wśród zwykłych pacjentów.

Dlaczego warto zastosować Angel system?

Pozytywnych skutków leczenia jest mnóstwo. Przede wszystkim terapia komórkami macierzystymi jest w pełni bezpieczna dla organizmu. Jako że w leczeniu uczestniczą komórki mezenchymalne pobierane bezpośrednio od pacjenta, terapia nie przynosi żadnych negatywnych skutków w trakcie leczenia.

To zaawansowana technologicznie metoda, która jest niezwykle skuteczna. Pacjenci stosujący Angel System, już po pierwszej iniekcji komórek odczuwają znaczącą poprawę. W przeciwieństwie do środków farmakologicznych terapia gwarantuje niemal natychmiastowe działanie.

Warto podkreślić, że leczenie komórkami macierzystymi gwarantuje pomoc w usunięcia skutków oraz przyczyny problemu. Ta metoda ma stymulować regenerację komórek i przywrócić pacjentowi pierwotną sprawność.

Terapia komórkami macierzystymi – jak przebiega?

Leczenie rozpoczyna się od postawienia właściwej diagnozy problemu. Wymaga to konsultacji z lekarzem rodzinnym oraz ortopedą. Następnie od pacjenta pobiera się krew lub szpik kostny, który jest umieszczany w specjalnym separatorze. 

To urządzenie do wydzielenia komórek macierzystych odpowiedzialnych za regenerację. Po uzbieraniu odpowiedniej ilości materiału do leczenia uzyskany preparat wstrzykuje się w miejsce zwyrodnienia. Zabieg jest powtarzany do kilku razy w tygodniu i przeprowadzany do momentu znacznego polepszenia stanu pacjenta. Efekty terapii Angel System najczęściej widoczne są już po pierwszym zabiegu – większość uczestników terapii zauważa wtedy osłabienie dolegliwości bólowych.

Może spodobać Ci się również:

Jaki tynk? Cementowy czy gipsowy? Który typ zaprawy będzie najlepszy?

Jaki tynk? Cementowy czy gipsowy? Który typ zaprawy będzie najlepszy?

1 września 2021

Tynkowanie ścian jest niezwykle ważnym procesem, który pozwala zabezpieczyć konstrukcje przed działaniem wilgoci. Jednak powłokę należy dostosować w zależności od warunków i materiałów konstrukcyjnych, z których budynek został przygotowany. Najczęściej…

Czytaj więcej