Po czym poznać dobrego dewelopera? Dlaczego deweloper musi być wiarygodny i wzbudzać zaufanie?

photo 1502672260266 1c1ef2d93688cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxfHxhcGFydG1lbnR8ZW58MXwwfHx8MTY3NzU4OTExMwixlibrb 4.0.3q80w1080

Deweloper to osoba zajmująca się inwestycjami związanymi z budową mieszkań oraz sprzedażą tych lokali. Sprzedaż mieszkań to praca dewelopera, dlatego osoba ta powinna zwrócić szczególną uwagę na każdy aspekt dotyczący budowa nieruchomości. Oczywiście wielu deweloperów właśnie takich jest, jednak zdarzają się także inwestorzy, którzy liczą wyłącznie na łatwy zysk, nie zwracając uwagi na dobro i zadowolenie klientów.

Dobry developer – czyli, jak rozpoznać uczciwego sprzedawcę?

Kupując mieszkanie z rynku pierwotnego zawsze, wiąże się to z koniecznością kontaktu z deweloperem. Inwestor jest w tym przypadku najważniejszą osobą, jeżeli chodzi o inwestycje nieruchomości przeznaczonych na sprzedaż. Klienci jednak często obawiają się, iż zostaną oszukani przez dewelopera.

Dzieje się tak, ponieważ w przeszłości zdarzały się problemy dotyczące takich oszustw. Obecnie są to sytuacje, których się już nie spotyka, gdyż prawo tutaj, reguluje kwestię bezpieczeństwa klienta i jego pieniędzy.

Dodatkowo wpłacane przez kupującego pieniądze znajdują się na rachunku powierniczym, dzięki czemu są całkowicie bezpieczne. Wiarygodny deweloper dba o swoich klientów, dlatego też bez problemu udziela odpowiedzi na wszystkie pytania, jest stale dostępny, ale również doradza w pewnych kwestiach ważnych dla klienta.

Czy możemy zostać oszukani przez dewelopera?

Wiadomo już, że pieniądze klientów są bezpieczne, ale czy istnieją inne sytuacje, w jakich możemy zostać oszukani? Oczywiście, zdarzają się takie sytuacje, dlatego trzeba być czujnym i wybierać sprawdzone osoby tj.: deweloperzy łódź. Zdarza się, że mieszkanie nie zawsze jest zgodne z ustaleniami.

Problem ten musi być od razu zgłoszony w celu naniesienia poprawek itp. Należy też zwracać uwagę na wszystkie szczegóły, jeżeli chodzi o kwestie formalne, czyli dokumentację. Każdy klient, powinien sprawdzić wszystko to, co może mieć wpływ na mieszkanie w przyszłości.

Opóźnienia wynikające z winy deweloepra – co zrobić?

Niestety dochodzi do sytuacji, kiedy nie wszystko idzie zgodnie z planem i pojawiają się opóźnienia po stronie inwestora. Czy można zabezpieczyć się na taką sytuację? Podpisując umowę z deweloperem, należy zwrócić uwagę na to, czy jest tam zapis dotyczący kary, jaką będzie musiał zapłacić inwestor w wyniku opóźnień.

Konkretne kwoty, jakie związane będą z opóźnieniami, mogą być zawarte w umowie. Jeśli jednak nie było tam zapisu określającego wysokości kwot, to obowiązują tutaj odsetki ustawowe. Na opóźnienia może mieć wpływ wiele czynników, ale inwestor powinien wszystko zorganizować w taki sposób, aby dotrzymać terminów.

Może spodobać Ci się również:

Od czego rozpocząć prowadzenie biznesu?

Od czego rozpocząć prowadzenie biznesu?

21 września 2020

Wiele osób marzy o tym, aby rzucić pracę na etacie i zająć się biznesem. Jednak jak się okazuje, nie jest to takie łatwe, ponieważ trzeba sprostać wielu wyzwaniom oraz dodatkowo…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady