Ślubny garnitur szyty na miarę, ja dobrać odpowiednie spodnie?

unnamed file 1

Jest taki szczególny dzień w życiu każdego mężczyzny, który wywołuje poczucie szczęścia, a także sporo strachu. Ślub – tu wszystko powinno być idealnie, od formalności, do organizacji wesela. Mężczyzna kontrolując całość mniej uwagi poświęca swojemu wizerunkowi, wybiera co prawda garnitur ślubny, ale niekiedy nie dostrzega drobnych niuansów, które stanowią o elegancji lub jej braku.

O ile marynarka przy garniturze zwykle jest oceniana w lustrze, o tyle spodnie czasem traktowane są po macoszemu. Warto zwrócić uwagę na ich krój i to, jak leżą na sylwetce, gdyż to właśnie one plus marynarka stanowią całość stylizacji ślubnej. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy dopasowywaniu spodni do garnituru ślubnego.

Długość spodni garniturowych, czyli co jest modne i eleganckie?

Długość spodni jest kluczową kwestią przy nich rozpatrywaną i warto na to zwrócić szczególną uwagę. Spodnie, które są za długie, marszczą się i podwijają, wyglądają nieestetycznie, a to nawet przy najlepiej skrojonej marynarce sprawia, że mężczyzna wygląda niechlujnie. Fałdy wokół łydek i na butach zdecydowanie powinny zniknąć już na etapie projektowania garnituru.

Z drugiej strony zbyt krótkie nogawki również źle się prezentują, gdyż pan siadając odsłania łydki, co jest ewidentnie mało eleganckie. Zasada, którą należy w tej kwestii zachować to dobór długości nogawek, tak by kończyły się w połowie cholewki i opadały na przyszwę. To dotyczy szerszych nogawek, w przypadku węższych możliwe jest niewielkie ich skrócenie.

Szerokość spodni, czyli jaki fason garnituru ślubnego wybrać?

Szerokość nogawki zależy przede wszystkim od sylwetki. Warto nadmienić, że ostatnie trendy wskazują na nogawki szyte prosto lub delikatnie zwężone. To daje stylowy wygląd, a fason sprawdza się i w garniturze ślubnym i tym noszonym zna co dzień. Szczególnie popularny jest wśród młodszych mężczyzn, którzy zwracają uwagę na to, by zachować dobry styl i elegancję połączoną z tradycją.

Warto przy tym nadmienić, że szczupła i zgrabna sylwetka aż prosi się o zastosowanie węższych nogawek. Jednakże panowie o zaokrąglonych kształtach, raczej powinni pozostać przy szerszych nogawkach.

Jak ubrać się elegancko do ślubu?

Elegancja to umiejętność dopasowania do siebie wszystkich elementów stroju, tak, by zapewniały spójny wygląd. Poza dopasowanymi spodniami i marynarką warto zwrócić uwagę na drobiazgi, czyli czy założyć muchę, czy krawat oraz jaki kołnierzyk do koszuli wybrać. W każdym przypadku przyda się profesjonalny krawiec, który poza uszyciem garnituru doradzi jak dobrać całą resztę.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file 1

Ile ważne są zniżki OC po przerwaniu ciągłości ubezpieczenia?

1 czerwca 2021

Posiadanie obowiązkowego ubezpieczenia OC jest warunkiem poruszania się pojazdem na drodze. Zachowanie ciągłości w płaceniu składek, oraz bezwypadkowa jazda może przy tym znacznie obniżyć koszty takiej polisy. Wypadki jednak mogą…

Czytaj więcej