Woskowanie auta – jak przeprowadzić je krok po kroku?

Woskowanie auta - jak przeprowadzić je krok po kroku?

Aby zabezpieczyć karoserię przed działaniem czynników atmosferycznych, często przeprowadzamy auto detailing. Kraków jest miastem, w którym łatwo można znaleźć serwisy oferujące podobne usługi. Jednak samo czyszczenie często nie wystarcza. Dobrze jest stworzyć dodatkową powłokę, dzięki której lakier nie będzie się tak szybko ścierał. Kosztownym rozwiązaniem jest oklejenie specjalną folią, jednak to zadanie dość wymagające. Na domowy budżet lepiej sprawdzi się standardowe woskowanie… Co da taki proces?

Zalety wykorzystania wosku są liczne…

Wielu kierowców lekceważy ten etap czyszczenia, ponieważ według ich opinii jest on niepotrzebny. Oczywiście pominięcie kroku nie wpłynie na sprawne działanie samochodu, jednak może pomóc zachować karoserię w idealnym stanie na dłużej.

Woskowa powłoka świetnie zabezpiecza pojazd przed wilgocią. Deszczówka uderzająca w elementy auta będzie odbijać się i szybko spływać po jego powierzchni. Z karoserii pokrytej woskiem znacznie łatwiej jest usunąć kurz oraz pył drogowy. To także doskonałe zabezpieczenie samochodu przed negatywnymi skutkami działania promieni słonecznych…

Jakiego wosku użyć?

Na rynku dostępne są dwa typy wosków – w postaci stałej oraz płynnej. Nie da się jednoznacznie wskazać, który z nich jest lepszy, oba jednak wymagają różnej techniki stosowania.

Wosk w postaci stałej powinien być równomiernie rozprowadzony na powierzchni. Do tego celu można wykorzystać zwykłą szmatkę lub miękką gąbkę. Następnie należy odczekać aż powłoka stwardnieje i suchą ściereczką zetrzeć nadmiar substancji i wypolerować samochód.

Z kolei płynny preparat najlepiej zastosować zaraz po umyciu pojazdu. Spryskuje się nim część karoserii, a następnie wyciera suchą ściereczką z mikrofibry do sucha. Takie woskowanie uchodzi za nieco mniej skuteczne,  z pewnością jednak jego przeprowadzenie jest szybsze…

O czym jeszcze warto pamiętać decydując się na woskowanie?

Przed wykonaniem tego zabiegu warto pamiętać o odpowiednim wyczyszczeniu samochodu. Dobrze jest zdecydować się na mycie w profesjonalnym auto spa. Kraków to miasto, w którym udostępnimy usługi w korzystnej cenie. Jeśli wolimy samodzielne czyszczenie na posesji, warto dołożyć wszelkich starań, by usunąć wszystkie drobiny i ziarenka piasku.

Wosku nie należy nakładać na rozgrzaną powierzchnię. Może on wtedy powodować powstawanie białych plam na karoserii i zmniejszać wytrzymałość powłoki. Preparat dobrze jest aplikować w zacienionym miejscu przy temperaturze od kilkunastu do około 20 stopni. Wosk powinno nakładać się stopniowo, zabezpieczając po kolei poszczególne elementy samochodu.

Może spodobać Ci się również:

photo 1588710252545 a41de3122de1cropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw1OXx8bG9naXN0aWNzfGVufDF8MHx8fDE2MjU4NDEwNDEixlibrb 1.2.1q80w1080

Ile kosztuje fracht lotniczy? Jakie czynniki wpływają na koszty transportu?

1 lutego 2022

Transport lotniczy to świetny sposób na szybką dostawę określonych towarów. Dzięki temu czas transportu jest znacznie krótszy w porównaniu do innych metod przewozu towarów. Planując skorzystanie z takiej usługi zawsze,…

Czytaj więcej