Z jakiego materiału uszyć garnitur na lato?

unnamed file

Letnia pora wiąże się zazwyczaj z wysokimi temperaturami. O ile piękna pogoda oraz upał są pożyteczne na urlopie, to w pracy już stanowią nie lada problem. Szczególnie dotyczy to osób z zawodowym dress codem. 

Pomimo, że w wielu firmach funkcjonuje klimatyzacja, to jednak letnie upały dokuczają nie tylko w biurze. Spotkania biznesowe na wolnym powietrzu lub w nieklimatyzowanym pomieszczeniu nadal wymagają oficjalnego stroju. Garnitur szyty na miarę to dobra opcja, gdyż odpowiedni krawiec nie tylko dopasuje fason, ale również użyje materiałów dobrych na letnią porę roku.

Wełniany garnitur na lato

Elegancki wygląd w pracy i na oficjalnym spotkaniu latem rzadko kojarzy się z użyciem wełny. Jednakże letnie garnitury uszyte z moheru zapewniają elegancję oraz mniejsze skłonności materiału do zagnieceń. Wełna z kóz angorskich jest używana do tworzenia tkaniny pozwalającej na przewiewność oraz zachowanie wyjątkowego stylu.

Do takiego garnituru nie trzeba stosować podszewki. Dobrze uszyta marynarka ułoży się odpowiednio na sylwetce i będzie wyśmienicie wyglądała dzięki delikatnym, połyskującym i specyficznym splotom. Jedyną wadą wełnianego garnituru bez podszewki jest niewątpliwie „drapanie”, ale nie jest ono zbyt uciążliwe.

A co z zagnieceniami?

Garnitury letnie kojarzą się z pogniecionymi marynarkami i spodniami oraz z niezbyt eleganckim wyglądem. Wiele osób nie wie, że jest naturalne w letnim dress codzie. Garnitur uszyty na miarę, który uwidoczni zalety sylwetki może być wykonany z lekkiego materiału, a zagniecenia nie będą wadą w tym względzie.

Ważne jest, by tkanina była dopasowana do panującej temperatury, a dobrym rozwiązaniem jest przewiewny tropik. Nie gryzie tak, jak moher, zrobiony jest z owczej wełny, a o przewiewności decyduje splot.

Wygoda w letnim garniturze

Lekki, otwarty splot wełny, len, czy bawełna to tkaniny idealne na lato. W zależności od panujących warunków można wybierać strój na upalną porę lub na mniej gorące dni. Tu warto wiedzieć, jak wykorzystać te materiały.

Bawełna jest tkaniną przeznaczoną bardziej na ciepłe, ale suche dni. Nie jest dobrym rozwiązaniem w upały oraz w dni deszczowe ze względu na nasiąkanie wodą. Len z kolei to materiał niezwykle popularny latem. Sprawdzi się nawet w tropikalnych warunkach, gdyż nie chłonie potu, jest lekki i niezwykle przewiewny.

Wybierając garnitur na lato warto wiedzieć, że nie jest tu wymagany sztywny i formalny styl. Latem więcej jest dozwolone. Jednakże nie dotyczy to strojów bardzo formalnych, tak więc smoking, czy też frak zawsze muszą być w klasycznej formie przeznaczone na uroczyste okazje.

Może spodobać Ci się również:

Dekoracja metodą Ink Jet - co to za technologia?

Dekoracja metodą Ink Jet – co to za technologia?

1 lutego 2021

Szkło jest wdzięcznym materiałem do zdobienia. Od wieków szklane elementy stanowiły jeden z filarów dekorowania świata wokół człowieka. Poza praktycznym wykorzystaniem szkła, wśród różnych metod stosowano malowanie, potem piaskowanie, aż…

Czytaj więcej