Zewnętrzne drzwi hybrydowe. Dlaczego warto po nie sięgnąć?

unnamed file 1

Wybór drzwi zewnętrznych w obecnych czasach nie jest łatwy. Muszą one spełnić szereg wymagań budowlanych, być energooszczędne, a także ładne. Inwestorzy wahają się często między wyborem drzwi drewnianych, stalowych, czy plastikowych ze względu na ich walory techniczne i wizualne.

Drzwi hybrydowe to nowoczesne podejście do potrzeb klientów. Stworzone są z myślą o osobach szukających zalet drewna, stali, aluminium i PCV w jednym. Dobry producent drzwi zewnętrznych proponujący modele hybrydowe zawsze stawia na połączenie funkcjonalności, wyglądu i wysokiej jakości materiałów.

Drzwi hybrydowe – inteligentne połączenie materiałów

Blacha ze stali ocynkowanej, aluminium oraz drewno to materiały niezwykle inteligentnie połączone w technologii hybrydowej tworzenia drzwi zewnętrznych. Dodatkowo wnętrze wypełnione jest pianą PUR, która jest doskonałym materiałem izolacyjnym. Tak stworzone drzwi spełniają restrykcyjne wymogi izolacyjności i są jednocześnie funkcjonalne.

Drewno zastosowane jest budowie rdzenia ościeżnicy oraz jako ramiak skrzydła. Jako materiał doskonale izolacyjny i stabilny termicznie zapewnia odpowiednie parametry cieplne. Dodatkowo stal, którą okłada się drewno chroni przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi. Całość uzupełniona aluminiowymi elementami pozwala na uzyskanie sztywnej i lekkiej konstrukcji wejścia. 

Najważniejsze zalety drzwi hybrydowych

Powyższe elementy sprawiają, że drzwi hybrydowe są w pełni antywłamaniowe oraz przeciwpożarowe. Zastosowanie przekładek termicznych z aluminium pozwala na uzyskanie wartości izolacji cieplnej nawet do Ud=0,56 W/m2K. Technologia hybrydowa sprzyja produkcji drzwi dostosowanych do budownictwa energooszczędnego.

Materiały użyte na drzwi zapewniają również szczelność, a sztywna konstrukcja jest odporna na wgniecenia. Drzwi tego rodzaju są trwałe i wytrzymałe. Jednocześnie mogą być dokładnie dopasowane do indywidualnych potrzeb właścicieli domów i mieszkań.

Pozostałe atuty drzwi hybrydowych

Warunki atmosferyczne to czynnik, na który drzwi zewnętrzne w domach są zwykle narażone. Hybrydowe rozwiązanie technologiczne pozwala na pełną odporność na te czynniki. Użyte materiały nie są wrażliwe ani na silne podmuchy wiatru, ani na wilgoć, ani na promieniowanie UV. Nie są również podatne na korozję, a to oznacza wiele lat użytkowania w doskonałym stanie.

Niebagatelną zaletą jest użycie specjalnych laminatów PCV, które są odporne na zarysowania i łatwe w utrzymaniu czystości. Jednocześnie te warstwy pozwalają na stworzenie drzwi o wyglądzie spójnym z potrzebami wymagających klientów.

Może spodobać Ci się również:

unnamed file

Co lepsze? Fotoodmładzanie czy mezoterapia

1 grudnia 2020

Zabieg fotonowego odmładzania skóry wykonywany jest przy użyciu profesjonalnych urządzeń emitujących światło w formie określonych wiązek o różniącej się od siebie długości. Faktem jest, że rozchodzą się one w wybranych…

Czytaj więcej