Ile trwa założenie korony na zęba? Co wpływa na czas zabiegu?

photo 1530213709681 b7e537c923cccropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidMnwxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHw5NHx8ZGVudGlzdHxlbnwxfDB8fHwxNjY5NDg3NjE2ixlibrb 4.0.3q80w1080

Zabiegi implantologiczne to ogromna szansa na poprawę wyglądu uzębienia oraz uzupełnienie brakujących zębów. Takie zabiegi poprawiają w dużej mierze samopoczucie pacjentów, którzy mogą uśmiechać się bez skrępowania. Jednym z często wykonywanych zabiegów jest zakładanie koron u pacjentów, którzy mają braki w uzębieniu. Jak długo trwa taki zabieg i czy u każdego może być on wykonany?

Założenie korony na zęba – jak długo trwa?

Zazwyczaj proces zakładania koron na zęby nie trwa długo. Najczęściej potrzeba tutaj 2-3 wizyt licząc od pierwszego spotkania ze stomatologiem. Oczywiście czas ten może się wydłużyć, jeśli przypadek pacjenta jest bardziej skomplikowany.

Ponadto cały proces związany z założeniem korony trwa nieco dłużej w momencie, kiedy korona zębowa będzie zakładana na implant. Wtedy pierwszym krokiem jest wszczepienie implantu, a następie dopiero założenie korony. Wstawienie implantu od chwili jego wszczepienia do czasu całkowitego wygojenia i przygotowania do założenia korony może trwać nawet pół roku.

Na szczęście w większości przypadków korona może zostać założona na odpowiednio przygotowane zęby stałe, dzięki czemu leczenie to jest dużo krótsze. Trzeba wziąć tu także pod uwagę czas wykonania samej korony, który jest uzależnione od tworzywa, z jakiego zostanie ona wykonana. Wyróżniamy korony cyrkonowe, porcelanowe, akrylowe, ze złota i stopu żelaza. 

Jak wygląda założenie korony na zęba?

Aby założenie korony było możliwe, konieczne jest oszlifowanie zęba. Następnie pobiera się odciski, na podstawie których zostanie przygotowana korona. W momencie, kiedy korona będzie już gotowa zostania ona założona na zęba.

Należy tutaj dodać, że pacjent, który będzie miał założoną koronę po oszlifowaniu zęba zakładaną, ma koronę tymczasową, co od razu poprawi wygląd uzębienia. Oczywiście jest to tymczasowe rozwiązanie, które nie może być stosowane przez dłuższy czas.

Czy zawsze można założyć koronę na zęba?

Istnieje wiele wskazań do założenia korony na zęby tj. kilkukrotne leczenie kanałowe, brak szkliwa, brak zęba, słabe zęby. Są to oczywiście tylko niektóre ze wskazań do założenia korony. Jednak czy istnieją przeciwwskazania do takiego zabiegu?

O założeniu korony na zęba ostatecznie decyduje stomatolog. Niestety zdarza się, że stan zęba nie pozwala na taką formę uzupełnienia protetycznego. Do takich przeciwwskazań zaliczamy zbyt małą cześć wystającego zęba poza dziąsło lub bardzo zniszczony ząb w wyniku próchnicy.

https://www.aurident.pl/uslugi/protetyka/korony-cyrkonowe/

Może spodobać Ci się również:

Jak napisać wniosek o odprawę? Kto może otrzymać odprawę pracowniczą?

Jak napisać wniosek o odprawę? Kto może otrzymać odprawę pracowniczą?

1 października 2021

Rozwiązanie umowy o pracę to niezbyt przyjemny moment, zwłaszcza dla pracownika. Sytuacja staje się jeszcze trudniejsza, gdy stosunek pracy zostaje rozwiązany z inicjatywy pracodawcy. Na szczęście tacy pracownicy mogą liczyć…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady