Parametry dźwiękoszczelności – jak wyciszyć drzwi wejściowe do mieszkania?

Parametry dźwiękoszczelności - jak wyciszyć drzwi wejściowe do mieszkania?

Wyciszenie ścian, podłóg i drzwi w budownictwie wielorodzinnym gwarantuje ciszę i spokój mieszkańcom poszczególnych lokali. Standardowe mieszkanie nie zapewnia jednak pełnej prywatności mieszkańcom, często też słabo chroni ich przed hałasem dochodzącym z ulicy.

Efektywne wyciszenie ścian

Skuteczna izolacja akustyczna ścian to również izolacja akustyczna drzwi wejściowych do mieszkania. Największy wpływ na izolację akustyczną ma wypełnienie drzwi. Skuteczne dźwiękoszczelne drzwi muszą być wyposażone w płyty wiórowe lub panele wielowarstwowe w nakierowaniu na sprawdzone drzwi wejściowe do mieszkania

Producent zademonstrował doskonałe dźwiękoszczelne drzwi, w których specjalna wielowarstwowa konstrukcja jest umieszczona w podstawowej ramie konstrukcyjnej, co zapewnia dobry efekt izolacji akustycznej, jeżeli chodzi o drzwi do mieszkań.

Popularne odmiany projektów

W nowoczesnym budownictwie domowym projekt zazwyczaj ma charakter oparcia o ulicę. Zewnętrzna ściana tego budynku ma małe okna, podczas gdy duże szklane okna wychodzą na ciekawy widok, ale nie zawsze. Wszystko zależy od okolicy, w której mieszkamy. W takiej sytuacji warto jest postawić na dobre drzwi wejściowe do mieszkania w bloku.

W ten sposób projektanci mogą uzyskać dobre oświetlenie wnętrza przy jednoczesnym zmniejszeniu poziomu hałasu. W celu polepszenia warunków akustycznych należy również zadbać o właściwy dobór stolarki okiennej. Jednak na pierwszym miejscu należy zdecydować się na drzwi zewnętrzne do mieszkania.

Samodzielne wygłuszenie drzwi zewnętrznych

Tak naprawdę możesz całkowiecie samodzielnie zająć się omawianą w niniejszym artykule izolacją akustyczną drzwi zewnętrznych. Należy jednak pamiętać, że wygłuszenie metalowych drzwi wejściowych okazuje się być trudniejsze niż sądziliśmy na początku.

Będziesz potrzebował pianki dźwiękochłonnej, a po zamontowaniu drzwi dźwiękochłonnych nie uzyskasz takiego samego efektu jak fachowcy. Drzwi wejściowe do mieszkania powinny być wykonane przez fachowca z prawdziwego zdarzenia.

Na izolacyjność akustyczną drzwi wejściowych do mieszkania przede wszystkim wpływają między innymi określone komponenty: właściwa konstrukcja skrzydła, jak i również ościeżnicy. Do kolejnych zalicza się odmianę wypełnienia oraz rodzaj szkła (jeżeli występuje).

Faktem okazuje się być, że dość skuteczną barierą przeciwdziałania hałasowi staje się w pełni wielowarstwowe wypełnienie. Zatem produkty odpowiedniej jakości powinny zostać wykonane z większej ilości warstw zarówno płyt, jak i blachy.

Może spodobać Ci się również:

Jak dobrać agregat wody lodowej? Jakie korzyści daje montaż takiego agregatu?

Jak dobrać agregat wody lodowej? Jakie korzyści daje montaż takiego agregatu?

1 lipca 2021

Agregat wody lodowej to urządzenie, które ma za zadanie odprowadzanie ciepła z cieczy. Taki proces powoduje, że temperatura w pomieszczeniu znacznie się zmniejsza. Dzięki temu sezon letni nie jest dla…

Czytaj więcej