Jak zapakować naczynia do przeprowadzki?

photo 1602755957032 12bb3a7a692bcropentropycstinysrgbfitmaxfmjpgixidM3wxNDA1NTd8MHwxfHNlYXJjaHwxMzV8fHRydWNrfGVufDF8MHx8fDE2ODY3NzU0NDR8MAixlibrb 4.0.3q80w1080

Ulubiona zastawa porcelanowa czy zestaw filiżanek, który dostaliśmy w prezencie ślubnym to bardzo delikatne elementy, które często ulegają uszkodzeniu w trakcie transportu. Niestety ich zabezpieczenie wymagać będzie większego zaangażowania, jeśli chcemy, by akcesoria dojechały na miejsce w nienaruszonym stanie. W jaki sposób to zrobić?

Tutaj zwykły karton nie wystarczy

Jeśli chcemy zapakować delikatne akcesoria, powinniśmy wykorzystać inne materiały, takie jak folia bąbelkowa. To świetne rozwiązanie, tłumiące wstrząsy i uderzenia podczas jazdy samochodem. Folię bąbelkową można dostać w sklepach budowlanych po bardzo przystępnej cenie. Najlepiej starannie owinąć każdy z pakowanych elementów osobno, a następnie umieścić je wszystkie w większym kartonowym pudle.

Czym zastąpić folię bąbelkową? Firma Mrówka bagażówka poleca zastosowanie starych ubrań lub innych materiałów, którymi można oddzielić poszczególne elementy od siebie. To doskonały sposób na pakowanie porcelany, która, choć jest bardziej wytrzymała na drgania, może pokruszyć się podczas na przykład gwałtownego hamowania.

W jaki sposób zabezpieczyć szklane akcesoria?

Jeśli chodzi o standardowe naczynia kuchenne, takie jak szklanki, kufle czy filiżanki, najlepiej wykorzystać wskazane wyżej materiały. Doskonale sprawdzi się metoda pakowania po kilka sztuk akcesoriów w jednym pudełku, pamiętając o przełożeniu ich warstwą miękkiego materiału. W ten sposób zabezpieczymy akcesoria na czas transportu i zapakujemy je w ergonomiczny sposób.

Są jednak takie elementy ze szkła, które będą gorzej znosić podróż. Mowa tu między innymi o ozdobnych produktach przygotowanych z cienkiego szkła. Bagażówka warszawa może zrealizować profesjonalny przewóz nawet najdelikatniejszych materiałów. Jeśli jednak realizujemy przenosiny samodzielnie, powinniśmy dokładnie zapakować takie elementy, najlepiej pojedynczo.

Ruchome elementy mebli również trzeba osłonić

Choć drewno, tworzywa sztuczne czy metal powinny bez problemów znieść drgania w trakcie transportu, warto osłonić ruchome elementy i zawiasy. To newralgiczne miejsca, które w trakcie jazdy mogą ulec obiciu i nie pełnić już odpowiednio swojej funkcji.

Aby drzwiczki od szafki znajdowały się w nieruchomej pozycji, możemy cały mebel owinąć folią strecz lub okleić specjalną taśmą. Jeśli mamy stare pudełko i osłony styropianowe, możemy wykorzystać je do ponownego przewiezienia mebli na nowe lokum. W ten sposób znacznie ograniczymy ryzyko powstania defektów w czasie przeprowadzki.

Może spodobać Ci się również:

Jak poradzić sobie w czasie kwarantanny i uniknąć depresji?

Jak poradzić sobie w czasie kwarantanny i uniknąć depresji?

18 października 2020

Obecnie mamy przed sobą ciężki okres, który niestety nie tylko jest związany z pandemią, ale także niesprzyjającą aurą za oknem. Kiedy nie będziemy wiedzieli, jak postępować, aby uniknąć stanów depresyjnych,…

Czytaj więcej

Biznes

Lifestyle

Porady